Szymon Zięba wywalczył drugie miejsce na warszawskich Łazienkach Królewskich

  • 08.08.2019, 20:30
  • Marcin Jastrzębski

Podziel się:

Oceń:

Szymon Zięba wywalczył drugie miejsce na warszawskich Łazienkach Królewskich Fot. Archiwum klubowe Szymon Zięba (pierwszy z prawej) cieszył się z wysokiego miejsca w mocnych zawodach w Warszawie.
W pięknej, nocnej scenerii, na warszawskich Łazienkach Królewskich, drugie miejsce w Mili Kusocińskiego wywalczył Szymon Zięba z kolbuszowskiej Tiki-Taki.

Bieg odbył się w stolicy 31 lipca. Miał on upamiętnić niesamowity wyczyn Janusza Kusocińskiego, który w 1932 roku zdobył pierwszy złoty medal olimpijski dla Polski w konkurencji męskiej. 

Na symbolicznym dystansie 1932 metrów pojawiło się wielu bardzo mocnych biegaczy z Polski. Szymon był drugi, przegrał jedynie z Adamem Czerwińskim z Krakowa. Zawodnik z Małopolski niedawno reprezentował nasz kraj na Igrzyskach Europejskich. Zięba miał czas 5,26, a Czerwiński 5,24. – Na 200 metrów przed metą Szymon spróbował dogonić Adama, ale ten przetrzymał atak naszego zawodnika i 100 metrów przed metą skontrował Szymona – wspominał trener Bogdan Karkut. Impreza miała wysoką rangę, wzięło w niej udział sporo prestiżowych zawodników. 

- Było to ważne wydarzenie, tak sportowe, jak i historyczne, w dodatku organizowane przez PKOL i dlatego postanowiliśmy wziąć w nim udział. Szymon bardzo dobrze zaprezentował tam zarówno siebie, jak i nasz kolbuszowski klub, bo drugie miejsce zaraz za uczestnikiem ostatnich Igrzysk Europejskich Adamem Czerwińskim to duży sukces sportowy. Został zauważony w wielu mediach – podkreślał Karkut.

Bieg odbył się w Łazienkach Królewskich, czyli w miejscu gdzie przed wojną pracował i trenował nasz mistrz olimpijski z 1932 roku. Z niezłym skutkiem w innych imprezach powalczyli młodsi wychowankowie kolbuszowskiej Tiki-Taki. Monika Węgrzyn w ubiegłą sobotę wygrała Bieg Jezior w Krasnem na Lubelszczyźnie. W niedzielę w Biegu im. Majora Bacy w Bochni o najwyższe miejsca walczyli Monika, Karolina Zuber i Szymon Zięba. Więcej o tych startach i przygotowaniach do kolejnych zawodów w kolejnym wydaniu naszego tygodnika. 

Marcin Jastrzębski

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe