Szukają wolontariuszy do Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości

  • 09.08.2019, 14:30
  • Joanna Serafin

Podziel się:

Oceń:

Szukają wolontariuszy do Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości Fot. Archiwum W ramach akcji, również w powiecie kolbuszowskim, od kilku lat świąteczne paczki trafiają do osób najbardziej potrzebujących. Przygotowują je osoby indywidualne, całe rodziny czy zakłady pracy.
Ruszyła rekrutacja wolontariuszy do Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości, jednych z największych i najskuteczniejszych programów społecznych w Polsce.

W tym roku Szlachetna Paczka odbędzie się już po raz dziewiętnasty, lecz by powstał rejon w Kolbuszowej, i potrzebujący otrzymali wsparcie, potrzebni są wolontariusze.

- To oni spotykają się z rodzinami, które otrzymają potem mądrą pomoc, poznają ich historie, określają ich potrzeby i dopasowują rodzaj i formę wsparcia do konkretnej sytuacji - mówi Dominika Sroka, Koordynator Regionalny Szlachetnej Paczki.

Aż 79 proc. wolontariuszy deklaruje, że udział w tej ogólnopolskiej akcji to najważniejsze doświadczenie w ich życiu.

- Wolontariusz Szlachetnej Paczki to bohater, który stwarza szansę na zmianę historii życia ludziom w potrzebie. Dociera tam, gdzie inni nie mają odwagi lub nie chcą. Nie jest obojętny. Dostrzega prawdziwe problemy, poznaje ludzi, których dotknęła bieda, i przywraca im godność - dodaje koordynator. 

W ramach akcji, również w powiecie kolbuszowskim, od kilku lat świąteczne paczki trafiają do osób najbardziej potrzebujących. Przygotowują je osoby indywidualne, całe rodziny czy zakłady pracy. 

Joanna Serafin

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe