KOLBUSZOWA. Remont za milion złotych. Na tym nie koniec |ZDJĘCIA|

  • 11.08.2019, 20:19 (aktualizacja 11.08.2019, 20:42)
  • js

Podziel się:

Oceń:

KOLBUSZOWA. Remont za milion złotych. Na tym nie koniec |ZDJĘCIA| Fot. Joanna Serafin
Wymiana całego dachu świątyni w Kolbuszowej wyniesie w sumie po przetargu 1,1 miliona złotych. To jednak nie są jedyne prace, jakie są w planie.

Ksiądz Szumierz wspomina również o wymianie okien ze stalowych na aluminiowe.

- Mamy na to zgodę konserwatora, ale muszą one zostać wykonane w takim podziale, jak są teraz - mówi proboszcz. 

Część okiem wymieniona zostanie jeszcze w tym roku. Na ten cel parafia otrzyma 100 tys. zł z Funduszu Kościelnego. - Zrobimy tyle, na ile nam pieniędzy wystarczy. W pierwszej kolejności zajmiemy się oknami przy bocznych nawach, które są ubrane w nowe witraże, niebędące zabytkami. Są one w dobrym stanie i nie trzeba ich ani uzupełniać, ani przeprowadzać gruntownej renowacji - wyjaśnia ks. Szumierz. 

Dopiero w kolejnych latach wymienione zostaną pozostałe okna z zabytkowymi witrażami, których renowację trzeba będzie przeprowadzić. - To już dużo większe i bardziej kosztowne zadanie - dodaje proboszcz. 

js

Zdjęcia (17)


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Podpisać petycję do Proboszcza, za co ku?
Podpisać petycję do Proboszcza, za co ku? 13.08.2019, 03:16
Serio???

Pozostałe