GMINA CMOLAS. Wyróżnienie dla 99-latka

  • 14.08.2019, 10:04 (aktualizacja 14.08.2019, 10:08)
  • ap

Podziel się:

Oceń:

GMINA CMOLAS. Wyróżnienie dla 99-latka Fot. WKU w Mielcu
W poniedziałek (12 sierpnia) w gminie Cmolas miała miejsce niecodzienna uroczystość. Jeden z mieszkańców został mianowany na wyższy stopień.

99-letni mieszkaniec gminy Cmolas, Stanisław Zagroba, został mianowany ze stopnia podporucznika na wyższy stopień oficerski porucznika w stanie spoczynku decyzją Ministra Obrony Narodowej nr 1504 z dnia 03.07.2019 r.

Na wyższy stopień oficerski porucznika, zgodnie z ustawą, mianowane są osoby czynnej służby wojskowej oraz tak jak w przypadku pana Zagroby osoby, które z racji ukończonego wieku lub stanu zdrowia nie podlegają obowiązkowi służby wojskowej. W uznaniu ich zasług z tytułu udziału w walkach o niepodległość państwa polskiego oraz w działalności na rzecz suwerennej i demokratycznej Rzeczypospolitej Polskiej.

W uroczystości, która odbyła się w domu nominowanego Stanisława Zagroby, uczestniczyli: Wojskowy Komendant Uzupełnień w Mielcu ppłk mgr inż. Mirosław Ciesielski, lokalni samorządowcy, a także najbliższa rodzina, dzieci nominowanego, wnuki i prawnuki.

- To ważny dzień zarówno dla pana Stanisława Zagroby, jak i jego rodziny - podkreśliła Aneta Fryc, kierownik Referatu Spraw Obywatelskich w Urzędzie Gminy w Cmolasie.- To dzień, który pan Stanisław zapamięta na zawsze. Dziś dołączył do elitarnego grona oficerów Wojska Polskiego w stopniu porucznika. To ogromne wyróżnienie i podziękowanie za lata pełnionej służby wojskowej w czasie wojny jako saper-kierowca. To szczególny awans, z którego dumny był sam nominowany, jak i jego rodzina. Z tej okazji wszyscy uczestniczący w tym pięknym wydarzeniu gratulowali panu Stanisławowi awansu, a także życzyli kolejnych lat w zdrowiu i szczęściu - mówi przedstawicielka urzędu. 

ap

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
wku
wku 17.08.2019, 15:45
nie zapominajcie że jest jeszcze generał z hadykówki
ciekawy
ciekawy 14.08.2019, 13:16
Szacunek dla weterana.Ten ktoś pierwszy z lewej z tym głupim usmieszkiem,to ktos nie halo?
observer
observer 14.08.2019, 16:41
Rzeczywiście, wszyscy pozostali dostojnie i z uznaniem a ten jakby go kto połaskotał z nienacka.....
Cmolesianin
Cmolesianin 14.08.2019, 12:37
Awans to by był jakby pułkownika dali - byłby drugi w Cmolesie.

Pozostałe