Kontrola prowadzona przez funkcjonariuszy CBA zostaje przedłużona o 3 miesiące. Dlaczego?

  • 17.08.2019, 07:30
  • Anna Pocałuń

Podziel się:

Oceń:

Kontrola prowadzona przez funkcjonariuszy CBA zostaje przedłużona o 3 miesiące. Dlaczego? Fot. Anna Pocałuń Kontrola prowadzona przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego zostaje przedłużona o 3 miesiące.
Od maja w kolbuszowskim magistracie trwała kontrola Centralnego Biura Antykorupcyjnego. W ubiegłym tygodniu upłynął termin sprawdzenia urzędu. Czy można jednak mówić o zakończeniu sprawy?

Jak poinformował nas przedstawiciel CBA, kontrola w kolbuszowskim urzędzie przedłuży się o trzy miesiące. Planowy termin jej zakończenia to 8 listopada. - Oczywiście nie musi tyle trwać, ale tak została przedłużona - podkreślił jeden z pracowników CBA.

Dokładny powód przedłużenia kontroli nie został nam podany. Z dalszej rozmowy dowiedzieliśmy się, że sprawdzane dokumenty pokazały, że kontrolę należy przedłużyć. 

Przypomnijmy, że funkcjonariusze rzeszowskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego kontrolę w Urzędzie Miejskim w Kolbuszowej rozpoczęli 8 maja. - Kontrola dotyczy udzielania wybranym osobom fizycznym i prawnym ulg w spłacie zaległego podatku w latach 2012-2018. Biuro bada dokumenty dotyczące umorzeń, odroczenia terminu płatności czy rozłożenia na raty zaległego podatku dla mieszkańców gminy - wyjaśniał Krzysztof Matejek, sekretarz Kolbuszowej.

Jan Zuba, burmistrz Kolbuszowej, już wtedy zapewnił, że urząd w pełni współpracuje z kontrolerami. - Pracownicy udzielają wyjaśnień i udostępniają żądane dokumenty - stwierdził we wcześniejszych rozmowach z Korso i dodał, że urząd nie został poinformowany o przyczynie kontroli. Nie dokonywał też zgłoszeń do Centralnego Biura Antykorupcyjnego. - Dostarczyliśmy dokumenty do delegatury w Rzeszowie i są one tam weryfikowane - wyjaśniał włodarz. 

Gmina miała wskazane terminy, w których jej przedstawiciele musieli złożyć wyjaśnienia na zadane pytania.

Anna Pocałuń

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
kolbuch
kolbuch 18.08.2019, 09:05
rozgonic te mafie
Gość
Gość 17.08.2019, 21:38
Może skończy się umarzanie podatków kolbuszowskim biznesmenom.

Pozostałe