Święto plonów w gminie Niwiska. To już jutro!

  • 17.08.2019, 20:30
  • Anna Pocałuń

Podziel się:

Oceń:

Święto plonów w gminie Niwiska. To już jutro! Fot. Anna Pocałuń Do udziału w imprezie zachęcają niezwykłe witacze. W Trześni pszczoły informują, że nie ma miodu, bo go zabrały i na dożynki poleciały.
W najbliższą niedzielę, 18 sierpnia, odbędą się Dożynki Gminy Niwiska w Hucinie. Do udziału w imprezie zachęcają niezwykłe witacze.

Uroczystość rozpocznie się mszą świętą dziękczynną w kościołach parafialnych w Kosowach i Niwiskach o godz. 11. Następnie gospodarze zaproszą wszystkich na stadion sportowy w Hucinie. Tam mieszkańcy, jak i przybyli goście będą mogli zobaczyć korowód i prezentację grup wieńcowych z poszczególnych sołectw. 

Imprezę urozmaici występ kapeli ludowej Padwianie. Zobaczyć będzie można występ zespołu tanecznego Niwiszczanie. 

Przy okazji 

W trakcie dożynek Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zaprosi do swojego stoiska informacyjnego. Odwiedzający będą mogli uzyskać informację z zakresu ubezpieczenia społecznego rolników i ubezpieczenia zdrowotnego, zasięgnąć informacji o bhp w rolnictwie i świadczeń z ubezpieczenia społecznego. 

Na stoisku zostanie przeprowadzony konkurs dla rolników "Ograniczenie ryzyka chorób układu ruchu", "Zapobieganie upadkom osób w gospodarstwach rolnych". Dla zwycięzców organizatorzy przewidzieli atrakcyjne nagrody.

 

Konkurs na witacze

O tegorocznym święcie plonów w gminie Niwiska przypominają, i zachęcają do udziału, witacze wykonane przez mieszkańców sześciu sołectw. Każda z przygotowanych dekoracji jest wyjątkowa. A która najpiękniejsza? O tym zadecyduje komisja konkursowa w konkursie na dekorację dożynkową. Jury obradowało 6 sierpnia i tego właśnie dnia członkowie komisji objechali całą gminę, aby sprawdzić, jak prezentują się te dożynkowe reklamy. Pod uwagę brano zgodność z tematyką, pomysłowość, materiały i ogólny wyraz artystyczny. Werdykt jury zostanie ogłoszony w niedzielę, podczas święta plonów w Hucinie. 

Anna Pocałuń

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe