Gmina Dzikowiec. Jest kasa z Unii na panele fotowoltaiczne

  • 21.08.2019, 14:30
  • Bartosz Posłuszny

Podziel się:

Oceń:

Gmina Dzikowiec. Jest kasa z Unii na panele fotowoltaiczne Fot. Archiwum W ramach tego przedsięwzięcia samorząd planuje zakup i montaż instalacji fotowoltaicznych na terenie gminy Dzikowiec.
Na terenie gminy Dzikowiec, w trzech miejscach, powstaną panele fotowoltaiczne. Dzikowiecki urząd pozyskał na to zadanie prawie 490 tys. zł z Unii Europejskiej.

Głównym celem projektu jest uzyskanie energii elektrycznej pochodzącej ze źródeł odnawialnych.

W ramach tego przedsięwzięcia samorząd planuje zakup i montaż instalacji fotowoltaicznych na terenie gminy Dzikowiec. Na oczyszczalni ścieków w Nowym Dzikowcu powstać ma instalacja o mocy 34,8 kW. W pompowni wody w Mechowcu instalacja ma osiągnąć moc 19,8 kW, natomiast na oczyszczalni ścieków w Wilczej Woli 30 kW. - Realizując projekt, uzyskamy dodatkową zdolność wytwarzania energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych - informuje dzikowiecka gmina. Ma to wpłynąć między innymi na spadek emisji gazów cieplarnianych. 

Wartość projektu wynosi 709 078,59 zł. Wkład pochodzący z funduszy europejskich to 487 463,66 zł. Do przetargu zgłosiło się dwóch oferentów. Najkorzystniejsza oferta opiewała na ponad 420 tys. zł, zaś najwyższa na prawie 600 tys. Gmina wybrała firmę B&Z Proenergy S.C. z Lęborka, która zajmie się montażem paneli. Jak wynika z liczb, urząd tym samym zaoszczędzi na tym zadaniu ponad 280 tys. zł. 

Bartosz Posłuszny

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe