Gmina Kolbuszowa. Radny interweniuje w sprawie ulicy Narutowicza

  • 22.08.2019, 07:30
  • Anna Pocałuń

Podziel się:

Oceń:

Gmina Kolbuszowa. Radny interweniuje w sprawie ulicy Narutowicza Fot. A. Pocałuń Józef Fryc swoją prośbę skierował do Jana Zuby, burmistrza Kolbuszowej.
Jeden z radych w ostatnim czasie zainteresował się ul. Narutowicza. O co samorządowiec prosił szefa gminy?

Józef Fryc swoją prośbę skierował do Jana Zuby, burmistrza Kolbuszowej. W swojej interpelacji opisał sytuację na ul. Narutowicza, gdzie rośliny zajęły już cały chodnik wzdłuż cmentarza i zaczynają przechodzić na jezdnię. Jak pisał radny na początku sierpnia, obecny wtedy stan uniemożliwiał całkowicie korzystanie z chodnika dla pieszych. Radny prosił o interwencję u właściciela obiektu. Jak zaznaczył radny, swoją interpelację napisał w imieniu mieszkańców. 

Odpowiedź, jaką uzyskał Fryc, została napisana przez Grzegorza Dzimierę, komendanta straży miejskiej w Kolbuszowej. Jak wyjaśnił Dzimiera, zgodnie z obowiązującymi procedurami skierowano pismo do właściciela obiektu. Osobie zajmującej się cmentarzem miała zostać zwrócona uwaga na konieczność usunięcia krzewów, które powodują utrudnienia. Zaznaczono także, aby na bieżąco je przycinać i nie dopuszczać do przerastania gałęzi na drugą stronę ogrodzenia. - Wzięto również pod uwagę możliwość ich całkowitego usunięcia - nadmienił Grzegorz Dzimiera, komendant straży miejskiej.  

W podsumowaniu warto zaznaczyć, że tak szybko jak interpelacja radnego z Kolbuszowej trafiła na biurko szefa gminy, tak szybko chodnik z niesfornej roślinności został uprzątnięty. 

Anna Pocałuń

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe