Gmina Kolbuszowa. W tym roku dożynki będą nieco inne

  • 22.08.2019, 14:30 (aktualizacja 22.08.2019, 15:00)
  • Joanna Serafin

Podziel się:

Oceń:

Gmina Kolbuszowa. W tym roku dożynki będą nieco inne Fot. Archiwum W ramach projektu zorganizowano warsztaty i seminarium z wykonywania tradycyjnego wieńca dożynkowego i wypieku tradycyjnego chleba.
Spore dofinansowanie otrzymał Miejski Dom Kultury na realizację projektu związanego z gminnymi dożynkami.

Lasowiackie Dożynki w Hucie Przedborskiej (Podlesie, plac przy drodze w kierunku miejscowości Leszcze) odbędą się w niedzielę (25 sierpnia). Rozpoczną się one mszą św. o godz. 15. 

- W tym roku dożynki są wyjątkowe, gdyż zostały dofinansowane z pieniędzy Narodowego Centrum Kultury w ramach programu "EtnoPolska 2019" - mówi Wiesław Sitko, dyrektor MDK w Kolbuszowej. 

Dzięki pozyskanym 85 tys. zł placówka realizuje zadanie  "Lasowiackie Dożynki - Powrót do tradycji". W ramach projektu zorganizowano warsztaty i seminarium z wykonywania tradycyjnego wieńca dożynkowego i wypieku tradycyjnego chleba. 

Drugim etapem tego przedsięwzięcia będzie impreza plenerowa w Hucie Przedborskiej. O godz. 16, po mszy św., na placu dożynkowym odbędzie się konkurs tradycyjnego wieńca i chleba dożynkowego. Weźmie w nim udział 15 grup z całej gminy Kolbuszowa. 

Kolejnym punktem imprezy będzie widowisko prezentujące dane dożynki, które rozpocznie się o godz. 17.30. Potrwa ono dwie godziny. Wystąpią: KGW z Przedborza, KGW z Huty Przedborskiej, Zespół Ludowy "Górniacy" z Kolbuszowej Górnej, Zespół Ludowy "Wolanie" z Domatkowa, Grupa Folklorystyczna Seniorów Ziemia Kolbuszowska oraz kapele: Cmolaskie Chłopoki, Jurka Wrony, Lasowiackie Hulaki i Kapela z Huty Komorowskiej. O godz.19.30 rozpocznie się zabawa taneczna.

Podczas gminnych dożynek pracownicy KRUS z Kolbuszowej będą czekali na rolników przy swoim stoisku, aby udzielić im  informacji m.in. na temat ubezpieczenia społecznego i zdrowotnego, bhp w rolnictwie czy świadczeń z ubezpieczenia społecznego. Na stoisku zostanie także przeprowadzony konkurs dla rolników pt. "Ograniczenie ryzyka chorób układu ruchu" i "Zapobieganie upadkom osób w gospodarstwach rolnych".

Joanna Serafin

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe