Gmina Kolbuszowa. Skarbnik niedopuszczony do odpowiedzi

  • 22.08.2019, 17:30
  • Anna Pocałuń

Podziel się:

Oceń:

Gmina Kolbuszowa. Skarbnik niedopuszczony do odpowiedzi Fot. Anna Pocałuń Do tematu chciał odnieść się Jacek Mroczek, skarbnik gminy Kolbuszowa. Kiedy przedstawiciel urzędu miejskiego podszedł do mównicy i zaczął wyjaśniać zagadnienie, dosłownie po trzech zdaniach przerwał mu przewodniczący rady Krzysztof Wilk.
W związku z przyjętą ustawą o zerowym picie dla młodych radny Michał Karkut dopytywał, czy nowe przepisy będą miały wpływ na budżet gminy.

Samorządowiec zwrócił się do burmistrza i skarbnika w sprawie obniżonego PIT-u. - Czy w związku z tym są już jakieś kalkulacje z Ministerstwa Finansów? - dopytywał radny z Kolbuszowej Górnej. 

Michał Karkut był ciekawy, czy może magistrat pomyślał już o opracowaniu kalkulacji, która przedstawi, jak zerowy PIT wpłynie na budżet gminy. - Na pewno odniesie się to do planowania na przyszły rok - nadmienił Karkut i dodał: - Czy dostaliście jakieś materiały informacyjne w tej kwestii?

Do tematu chciał odnieść się Jacek Mroczek, skarbnik gminy Kolbuszowa. Kiedy przedstawiciel urzędu miejskiego podszedł do mównicy i zaczął wyjaśniać zagadnienie, dosłownie po trzech zdaniach przerwał mu przewodniczący rady Krzysztof Wilk.

- Panie Jacku, nie mamy obowiązku i konieczności udzielania takich informacji - powiedział Wilk. Skarbnik, tłumacząc, że chciał tylko pokrótce nakreślić specyfikę tematu, zrezygnował i odszedł od mównicy. 

Jak zapewnił radnego Michała Karkuta Krzysztof Wilk, dostanie on odpowiedź na zadane przez niego pytania. Co do chęci wyjaśnienia tematu przez Jacka Mroczka, przewodniczący prezydium zaznaczył, że wiedza i możliwość odpowiedzenia są, jednak należy dopełnić procedury.

Anna Pocałuń

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Mieszkaniec powiatu
Mieszkaniec powiatu 23.08.2019, 07:46
MK już pokazuje, że boli go pisowski program dla młodych. A taki miał być nowoczesny z niego burmistrz. A tu wyłazi partyjniactwo pod pozorem troski o budżet.
O obniżkę diety dla radnych tak nie zabiegał. Lubię obserwować jego aktywność, bo odkrywa swe prawdziwe powskie oblicze.
baśka
baśka 22.08.2019, 21:47
to dziecinada , a nie gmina , jeszcze karkut burmistzrem i gasimy światło

Pozostałe