Gmina Dzikowiec wzięła kredyt na remont i rozbudowę budynku w Kopciach

  • 23.08.2019, 20:30
  • Bartosz Posłuszny

Podziel się:

Oceń:

Gmina Dzikowiec wzięła kredyt na remont i rozbudowę budynku w Kopciach Częściowo budynek ma zostać wyburzony. Projekt wstępnie zakłada garaże dla samochodów Ochotniczej Straży Pożarnej, dużą salę na parterze oraz pomieszczenia na piętrze dla mieszkańców oraz dla KGW, orkiestry i straży.
Gmina Dzikowiec postanowiła zaciągnąć prawie 2 miliony kredytu na remont i rozbudowę budynku w Kopciach. Czy pojawią się chętni, aby podjąć się realizacji tego zadania?

Na stronie internetowej gminy pojawiło się ogłoszenie o przetargu. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje m.in. roboty rozbiórkowe i roboty budowlane  Urząd starał się o dofinansowanie zadania, ale bezskutecznie. - Ten budynek jest nam naprawdę potrzebny, zostaliśmy na szarym końcu - informowała Marta Kaczorowska, radna z Kopci. 

Gmina planuje zatem zaciągnięcie zobowiązania na lata 2020 - 2021 na przebudowę budynku wielofunkcyjnego w Kopciach. Łączna wartość kredytu ma wynosić 1,8 mln zł. - Dwa dofinansowania były odrzucone i podjęliśmy decyzję, żeby wykonać to ze środków własnych, ale myślimy o dofinansowaniu - informował podczas komisji Józef Tęcza, wójt gminy Dzikowiec. - Zobaczymy, jacy wykonawcy się zgłoszą - zaznaczył. 

Jak dodał włodarz, po propozycjach oferentów będzie wiadomo, ile ostatecznie będzie kosztował ten budynek. - Szacujemy tę kwotę, ale czy tak będzie, to tego nie wiemy. Jeżeli nie zaczniemy już, to tego budynku nie zmienimy. Jak nadmienił wójt Tęcza, gmina postanowiła realizować remont z własnych pieniędzy. - Ale wnioski będziemy składać, gdzie się da - dodał.

 Priorytetem dla urzędu jest rozpoczęcie prac. - Ten obiekt jest na terenie naszej gminy ostatnim, który został i nie jest wykorzystywany, tak jak powinien. Należy go rozbudować i przebudować - podkreślał Józef Tęcza.

 Częściowo budynek ma zostać wyburzony. Projekt wstępnie zakłada garaże dla samochodów Ochotniczej Straży Pożarnej, dużą salę na parterze oraz pomieszczenia na piętrze dla mieszkańców oraz dla KGW, orkiestry i straży.  Całość inwestycji wstępnie kosztować ma 2,5 miliona złotych. Gmina Dzikowiec chce zaciągnąć kredyt w wysokość 1,8 mln zł. 

W budżecie urząd zabezpieczone ma już 700 tys. zł. Dokładna kwota, jaką pochłonie inwestycja, będzie znana po ogłoszeniu przetargu i zgłoszeniu się ewentualnych oferentów. Jeżeli pojawią się oferenci, zakończenie prac szacowane jest na koniec 2021 roku

Bartosz Posłuszny

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe