POWIAT KOLBUSZOWSKI. Zagłosują nad udzieleniem dotacji dla parafii w Niwiskach

  • 21.08.2019, 14:39 (aktualizacja 21.08.2019, 14:46)
  • Anna Pocałuń

Podziel się:

Oceń:

POWIAT KOLBUSZOWSKI. Zagłosują nad udzieleniem dotacji dla parafii w Niwiskach Fot. Archiwum Radni zagłosują nad udzieleniem dotacji.
Powiatowi radni, podczas najbliższej sesji, pochylą się nad punktem dotyczącym udzielenia wsparcia finansowego dla kościoła w Niwiskach.

 

W najbliższy czwartek (22 sierpnia) odbędą się obrady sesji VI Kadencji Rady Powiatu w Kolbuszowej.  Rozpoczną się one o godz. 9 w budynku Starostwa Powiatowego.

Radni powiatu kolbuszowskiego podejmą uchwałę w sprawie udzielenia dotacji dla Parafii Rzymskokatolickiej pw. św. Mikołaja w Niwiskach. Wzniesienie świątyni datuje się na 1925 rok. Parafia obejmuje swym zasięgiem miejscowości: Niwiska, Trześń, Hucisko, Leszcze, część Zapola i część Huciny.

Jeżeli samorządowcy w głosowaniu opowiedzą się za podjęciem punktu uchwały, pieniądze zostaną przeznaczone na prace konserwatorskie i restauratorskie.

Wsparcie finansowe pomoże również w zapłaceniu za roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków położonych na terenie powiatu kolbuszowskiego.

Anna Pocałuń

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
B
B 21.08.2019, 17:56
Na budynku kościoła jest data z końca lat 80. XIX wieku. Nie wiem skąd redakcja wzięła 1925r.

Pozostałe