Święto plonów w gminie Majdan Królewski. To już jutro!

  • 24.08.2019, 20:30
  • Dominika Flak

Podziel się:

Oceń:

Święto plonów w gminie Majdan Królewski. To już jutro! Fot. D. Flak W ubiegłym roku wieniec dożynkowy przygotowało KGW "Dworzanki"z Huty Komorowskiej.
W najbliższą niedzielę, 25 sierpnia, w Majdanie Królewskim odbędą się dożynki.

 Uroczystość rozpocznie się mszą świętą dziękczynną odprawioną o godz. 15 w kościele parafialnym w Majdanie Królewskim.

Następnie uczestnicy imprezy przemaszerują w korowodzie dożynkowym na plac przy ul. Kozłowieckich. Tam odbędzie się oficjalne otwarcie dożynek, powitanie gości i wręczenie chleba. Taniec Narodowy zatańczą Królewiacy. Zaprezentują się również zespoły wieńcowe.

W ramach imprezy odbędzie się również koncert Parafialnej Orkiestry Dętej z Komorowa oraz kapeli z Huty Komorowskiej. Na scenie zaprezentują się także zespoły Mażoretek Gminnego Ośrodka Kultury w Majdanie Królewskim. Zwieńczeniem tegorocznego święta plonów będzie zabawa taneczna z zespołem Plus.

Bezpłatne atrakcje przygotowane zostaną także dla dzieci. Organizatorzy imprezy gwarantują również degustację potraw regionalnych i bezpłatne stoisko promujące projekt "Turystyczny Szlak Dobrego Smaku" z LGD Siedlisko w Kolbuszowej.

 

Dominika Flak

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe