Ogromny sukces druhów z Kolbuszowej Dolnej!

  • 29.08.2019, 10:30
  • Anna Pocałuń

Podziel się:

Oceń:

Ogromny sukces druhów z Kolbuszowej Dolnej! Fot. OSP KOlbuszowa Dolna Strażacy z Kolbuszowej Dolnej w pełnym umundurowaniu wraz ze sprzętem ratowniczym, którym dysponuje jednostka.
Druhowie z OSP Kolbuszowa Dolna zdobyli nagrodę w konkursie organizowanym przez jedną z największych korporacji przemysłu naftowego w Europie środkowo-wschodniej. To ogromny sukces, ponieważ zakwalifikowały się do niego tylko cztery drużyny z całego kraju.

 

Jak zaznaczają organizatorzy, w ramach nagrody sfinansowany zostanie udział w manewrach. Odbędą się one od 20 do 22 września w województwie śląskim. Pomysłodawcy konkursu podkreślają, że będzie to doskonała okazja do przećwiczenia skomplikowanych operacji ratowniczych w warunkach treningowych. 

Każda z uczestniczących czwórek weźmie udział w szeregu konkurencji, które będą nastawione nie tylko na zdrową rywalizację, ale także na współpracę i integrację strażaków z całej Polski.


Druhowie z Dolnej w zgłoszeniu zaznaczyli, że to właśnie im należy się wygrana.

- Uważamy, że powinniśmy zostać wybrani, ponieważ doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważna jest każda sekunda podczas akcji i pragniemy w sytuacji kryzysowej jak najlepiej wykorzystać dany nam czas.

Każda interwencja jest swoistego rodzaju szkoleniem, jednakże zdarza się, że hartujemy nasze umiejętności, gdy jest już za późno. Uczestnictwo w manewrach strażackich to dla nas najlepsza opcja, byśmy z każdej sekundy wycisnęli jak najwięcej bez niepotrzebnego zastanawiania się. Kto wie - może właśnie od tej 1 sekundy zależeć kiedyś będzie czyjeś życie? - napisali w zgłoszeniu jednostki do konkursu.

Anna Pocałuń

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe