Radny ma pomysł na to, jak zagospodarować tereny rekreacyjne przy szkole w Cmolasie

  • 30.08.2019, 14:30
  • Bartosz Posłuszny

Podziel się:

Oceń:

Radny ma pomysł na to, jak zagospodarować tereny rekreacyjne przy szkole w Cmolasie Fot. B. Posłuszny Andrzej Zagroba zaproponował zagospodarowanie terenu zieleni obok Szkoły Podstawowej w Cmolasie, tak aby był on w pełni rekreacyjny. -
Jeden z radnych z Cmolasu zaproponował, aby lepiej wykorzystać tereny rekreacyjne przy szkole w Cmolasie. Co o takim pomyśle sądzi wójt gminy?

 

Andrzej Zagroba zaproponował zagospodarowanie terenu zieleni obok Szkoły Podstawowej w Cmolasie, tak aby był on w pełni rekreacyjny. - Pozwalający na wypoczynek rodziców z małymi dziećmi oraz integracji mieszkańców i wykorzystanie go jako element programu rewitalizacji centrum Cmolasu - poddał pomysł radny. 

W centrum brak 

 

Jak nadmienił Zagroba w swojej interpelacji, centrum Cmolasu charakteryzuje się dość zwartą zabudową wykluczającą utworzenie otwartego parku lub ogrodu rekreacyjno-wypoczynkowego. Zauważył również, że przy drodze prowadzącej w kierunku szkoły i hali sportowej w Cmolasie znajduje się odgrodzony od ulicy i chodnika, słabo wykorzystany teren zielony. - Drzewka i krzewy ozdobne powinny czas temu być poddane pielęgnacji, jednak intensywny przyrost zieleni spowodował przepełnienie tego terenu - tłumaczył rajca. - Z moich własnych obserwacji wynika, że deptak prowadzony środkiem tego terenu, który w założeniu stanowi dojście dzieci do szkoły, jest rzadziej wykorzystywany niż przylegający do ulicy chodnik znajdujący się obok - dodał zainteresowany. 

Niewielkimi siłami 

 

Radny Zagroba wyjaśnia, że niewielkimi siłami, poprzez usunięcie zbędnego ogrodzenia biegnącego wzdłuż drogi gminnej oraz wkomponowanie kilku poprzecznych ścieżek z wykorzystaniem różnicy poziomów pomiędzy chodnikiem a ogródkiem, można utworzyć ciekawą wizytówkę miejscowości. Wymienia także pomysły, jakie można by zrealizować, aby jeszcze bardziej wykorzystać przestrzeń. - Przearanżowanie nasadzeń, zainstalowanie kilku ławek, ewentualnie niewielkiego zadaszenia i małej fontanny ogrodowej. 

Pomysłodawca uważa, że byłby to park chętnie wykorzystywany przez rodziców do spacerów wśród zieleni z najmniejszymi dziećmi. - Jednocześnie to miejsce mogłoby odciążyć plac zabaw, ławki stadionowe obok szkoły i inne miejsca, w których obecnie gromadzi się młodzież w wolnym czasie, zwłaszcza wieczorami - uzasadnia. - Park o otwartym charakterze położony bliżej centrum, obok ciągu komunikacyjnego dyscyplinowałby do jego większego poszanowania i utrzymania porządku - dodaje Andrzej Zagroba, mówiąc o tym, że obecnie w okolicach stadionu, przy szkole w Cmolasie niektóre miejsca są zdewastowane i zaśmiecone. 

 Własność szkoły 

 

Jak do pomysłu Andrzeja Zagroby odniósł się wójt? - W Cmolasie działka ta jest integralną częścią szkoły podstawowej - informował Eugeniusz Galek. - Może być miejscem odpoczynku i relaksu dla uczniów szkoły, jak również uzupełnieniem przedszkolnego placu zabaw - dodał, podkreślając jednak, że odbywa się to pod nadzorem dyrekcji Szkoły Podstawowej w Cmolasie. 

- Cmolas posiada dostateczną ilość obiektów kulturalno-sportowych do aktywnego spędzania wolnego czasu - nadmienił włodarz. - Tym niemniej dobre pomysły mogą przyspieszyć uruchomienie ścieżek rowerowych czy turystycznych tras rowerowych i pieszych, gdyż gmina posiada piękne tereny rekreacyjne - skwitował swoją odpowiedź. 

Bartosz Posłuszny

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
gajowy
gajowy 04.09.2019, 22:06
a gdzie są sukienniki , nie widać ich ostatnio, wyjechały czy co,
inwestor
inwestor 04.09.2019, 20:57
a co z zagospodarowaniem gruntów pod inwestycje położonych w drodze na dąbrówkę jak sie jedzie z cmolasu po lewej stronie, kogo pytać, czy można to kupić i na jakich zaadach
były radny
były radny 01.09.2019, 20:43
czas na wielkie dotacje minęły , teraz zostało robienie placów zabaw , to koniec samorządności, a zaczęłą sie dziecinada
unia
unia 30.08.2019, 17:24
skończyły sie dobre czasy, zostały ochłąpy i sprzatanie zarośli
unia
unia 30.08.2019, 17:16
skończyły sie dobre czasy, zostały ochłąpy i sprzatanie zarośli
jo
jo 30.08.2019, 16:56
Tylko pomysły wójta , są realne i basta , a nie to co powie szanowna radnych kasta.

Pozostałe