Cmolas. Pierwsze panele fotowoltaiczne już działają

  • 30.08.2019, 19:00 (aktualizacja 31.08.2019, 00:06)
  • Bartosz Posłuszny

Podziel się:

Oceń:

Cmolas. Pierwsze panele fotowoltaiczne już działają Fot. B. Posłuszny Panele przy oczyszczalni ścieków w Cmolasie zajmują dużą powierzchnię.
Przy szkole w Cmolasie powstały panele fotowoltaiczne, a kolejne budują się przy oczyszczalni ścieków. Czy cmolaski urząd zaoszczędzi pieniądze w związku z ich budową?

  Gmina Cmolas na oba zadania wydała prawie 700 tys. zł. Jak informuje Eugeniusz Galek, wójt gminy, budowa instalacji ma na celu przede wszystkim oszczędność energii elektrycznej. Pierwsza inwestycja została już uruchomiona. 

Już działają 

W ramach realizacji zadania wykonano 144 sztuki modułów fotowoltaicznych. Koszt inwestycji wyniósł 449 520,70 zł brutto. - Powstała instalacja fotowoltaiczna ma służyć obiektom szkolno-basenowym oraz wspomagać pracującą już fotowoltaikę usytuowaną na dachach budynku przedszkola i szkoły - podkreśla wójt Galek. 

Jak dodaje, planowany zysk to 33,8 megawatogodzin na rok. - W obecnej chwili nie posiadamy wyliczeń oszczędności, jakie zostaną osiągnięte w związku z budową instalacji - nadmienia szef gminy. 

Budowa instalacji ma na celu oszczędność energii elektrycznej. Instalacja fotowoltaiczna przy szkole w Cmolasie została odebrana 23 lipca i w chwili obecnej funkcjonuje.

W budowie 

Panele fotowoltaiczne powstają również w drugiej części wsi, przy oczyszczalni ścieków w Cmolasie. W ramach realizacji tego zadania zostanie wykonanych 131 sztuk modułów fotowoltaicznych. Termin zakończenia prac planowany jest na 30 sierpnia. Koszt inwestycji to 244 155 zł brutto. Jak mówi wójt, instalacja fotowoltaiczna na oczyszczalni ścieków ma służyć zaopatrzeniu w energię elektryczną tego obiektu. Planowany zysk roczny to 35,4 megawatogodzin. W tym przypadku gmina również nie posiada wyliczeń, ile będzie mogła zaoszczędzić dzięki panelom. 

Bartosz Posłuszny

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Anonim
Anonim 01.09.2019, 11:31
A kiedy program dla indywidualnych podmiotów?
on
on 31.08.2019, 20:41
Kiedy będą panele dla mieszkańców??

Pozostałe