Druhowie z Hadykówki po prawie 6 latach starań dostaną nowy wóz

  • 01.09.2019, 19:30
  • Bartosz Posłuszny

Podziel się:

Oceń:

Druhowie z Hadykówki po prawie 6 latach starań dostaną nowy wóz Fot. Archiwum Korso Poseł Zbigniew Chmielowiec zachęca jednostki OSP do starania się o pieniądze.
Ochotnicza Straż Pożarna w Hadykówce po prawie 6 latach oczekiwania dostanie nowy wóz. - Śmiało możemy zapewnić, że nasze zaangażowanie i morale wzrosną wraz z wjazdem nowego wozu strażackiego do garażu naszej remizy - zapewnia jeden z druhów.

Jak poinformował nas Zbigniew Chmielowiec, poseł na Sejm RP, strażacy ochotnicy z Hadykówki otrzymali 175 tys. zł dotacji na swój nowy samochód z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska. Gmina Cmolas natomiast zabezpieczyła na to zadanie w swoim budżecie 160 tys. zł. 

- Cały zarząd OSP Hadykówka, jak i również druhowie naszej jednostki są bardzo zadowoleni z pozyskania pieniędzy z WFOŚiGW w Rzeszowie oraz zabezpieczenia pozostałej kwoty w budżecie naszej gminy potrzebnej na zakup nowego wozu - mówi Patryk Majewski, naczelnik jednostki. 

- Obecnie pozostaje nam przeprowadzenie przetargu i dopełnienie wszystkich formalności zgodnie z obowiązującym prawem. Na pewno inwestycja ta zmobilizuje nas do dalszej pracy nad rozwojem naszej jednostki. Śmiało możemy zapewnić, że nasze zaangażowanie i morale wzrosną wraz z wjazdem nowego wozu strażackiego do garażu naszej remizy - zapewnia naczelnik.

Jak dodaje nasz rozmówca, nowego wozu by nie było, gdyby nie "wychodzona" przez posła Chmielowca dotacja. - Mamy oczywiście nadzieję, że nasza współpraca nie zakończy się tylko na tej inwestycji, a nasza straż będzie się dalej systematycznie rozwijać - mówi Patryk Majewski. 

Już teraz pojawiła się kolejna okazja, na ściągnięcie pieniędzy dla OSP w Hadykówce, jak również pozostałych jednostek w naszym powiecie. Każda z nich może starać się o 5 tys. zł  m.in. na propagowanie zasad udzielania pierwszej pomocy czy organizowanie przedsięwzięć oświatowo-kulturalnych i sportowych. 

Wnioski należy złożyć do komendanta powiatowego lub miejskiego straży pożarnej najpóźniej do 10 września tego roku. Do podziału, w skali całego kraju, w tym roku są 82 mln zł. 

Bartosz Posłuszny

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
kocur
kocur 02.09.2019, 20:33
widze cenzura jak za prl no i jeszcze wyznanie mojzeszowe musi dac zgode
major
major 02.09.2019, 10:06
wybory, wybory, strażacy i członkowie rodzin to wyborcy, a poseł wtedy mocno aktywny i już kupione głosy, jakie to wszystko wstrętne. Co wcześniej nie można było kasy załatwić?
kocur
kocur 02.09.2019, 20:30
to prawda cholota kolbuszowska chmielowiec i spolka

Pozostałe