Wielkie święto w Majdanie Królewskim |NASZ PATRONAT|

  • 03.09.2019, 22:36
  • js

Podziel się:

Oceń:

Wielkie święto w Majdanie Królewskim |NASZ PATRONAT|
W tym roku sołectwo obchodzi jubileusz 225 lat oświaty. Uroczystości zorganizowane zostaną w najbliższą niedzielę (8 września). Co w programie?

- Nasza placówka to najstarsza szkoła w gminie – zaznacza Marta Godek, dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marii Skłodowskiej - Curie w Majdanie Królewski. - To szkoła pokoleniowa, do której uczęszczali już nasi praprapradziadkowie i kolejne pokolenia zapisywały karty historii majdańskiej oświaty, aż do czasów współczesnych – dodaje nasza rozmówczyni.

Obchody jubileuszu, na które dyrekcja zaprasza absolwentów i przyjaciół szkoły, rozpoczną się o godz. 12 mszą świętą. Po nabożeństwie wszyscy uroczyście przemaszerują do budynku podstawówki przy ul. Jagiellońskiej. Tam, po odsłonięciu pamiątkowej tablicy, w hali sportowej nastąpi część oficjalna, podczas której zaprezentowany zostanie pokaz multimedialny obrazujący historię majdańskiego szkolnictwa. 

- Przeplatany on będzie tańcami i śpiewem naszych uczniów. Około godz. 15 na podwórku szkolnym rozpocznie się Piknik Rodzinny - będą zjeżdżalnie, zabawy z animatorami, koniki itp. oraz pyszne jedzenie – zachęca Marta Godek. 

Podczas pikniku będzie można kupić wydaną specjalnie na tę okazję publikację nt. oświaty w Majdanie Królewskim. - Została ona poświęcona ludziom, którzy dbali o to, by majdańskie dzieci mogły uczyć się, aby zdobywały wykształcenie dające im klucz do lepszego życia – mówi dyrektor szkoły. 

Przedsięwzięcie to jest współfinansowane ze środków Unii Europejskiej.

js

Zdjęcia (1)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe