Nowa karetka dla kolbuszowskiego szpitala [ZDJĘCIA]

  • 06.09.2019, 11:02 (aktualizacja 06.09.2019, 11:25)
  • Bartosz Posłuszny

Podziel się:

Oceń:

Nowa karetka dla kolbuszowskiego szpitala [ZDJĘCIA] Fot. Starostwo Powiatowe w Kolbuszowej Podpisanie umowy nastąpiło w starostwie w Kolbuszowej.
Ministerstwo Zdrowia rozpoczęło realizację ogólnopolskiego „Programu wymiany ambulansów”, dzięki któremu do stacji pogotowia ratunkowego w całym kraju trafi 200 nowoczesnych karetek. W programie tym znalazł się kolbuszowski szpital.

We wtorek, 3 września w starostwie w Kolbuszowej podpisano umowę dofinansowania ambulansu na potrzeby SP ZOZ w Kolbuszowej. 
- Zakup nowoczesnych karetek pogotowia ratunkowego jest niezbędny do udzielania natychmiastowej pomocy - mówiła podczas spotkania Józefa Szczurek-Żelazko, sekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia.

- Zagwarantowanie bezpieczeństwa i szybkiej reakcji zespołu ratownictwa medycznego w wielu przypadkach może uratować ludzkie życie, dlatego Ministerstwo Zdrowia dokłada wszelkich starań, by w znacznym stopniu odświeżyć flotę karetek - podkreśliła.

Budżet programu w 2019 roku wyniesie prawie 80 mln zł.
 
- Dotacja przyznana w ramach zawartej w dniu dzisiejszym umowy przewiduje dofinansowanie zakupu nowego ambulansu do kwoty 400 tys. zł, a wymiana ambulansu z pewnością przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa zespołów ratownictwa medycznego oraz zapewnienia bezawaryjnej ciągłości świadczonych usług - wyjaśnia Zbigniew Strzelczyk, dyrektor kolbuszowskiego szpitala, dodając, że jeszcze w tym roku do lecznicy trafi nowy ambulans wraz z wyposażeniem. 
Program wymiany ambulansów zakłada wymianę samochodów dla ratownictwa medycznego starszych niż 6 lat. Ogółem w regionie wymienionych zostanie 12 karetek pogotowania.

Bartosz Posłuszny

Zdjęcia (3)


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Bezradna
Bezradna 06.09.2019, 21:01
Tej szpital ledwo działa a tu nowa karetka proponuję zmienić starostę i dyrektora szpitala nie długo nie będzie czym leczyć w tym szpitalu jak wszystko posprzadaja
Lewy
Lewy 06.09.2019, 14:18
A ten siwy korpiel to na pewno jest trzeźwy?
wyborca
wyborca 06.09.2019, 13:40
Trza by zagłosować kolejny raz na pyski ze zdjecie.Nie dlatego ze coś potrafia,ze coś umią,dlatego ze nie są pedałami,i nie parza ich drzwi koscioła.Tylko dla tego.

Pozostałe