Uczniowie "Jedynki" będą jeździć windą

  • 06.09.2019, 20:00
  • Joanna Serafin

Podziel się:

Oceń:

Uczniowie "Jedynki" będą jeździć windą Fot. Archiwum Winda ma być o wymiarach prawie 1,5 m na 1,6 z dachem płaskim.
Jedna z największych placówek w gminie Kolbuszowa zostanie wyposażona w zewnętrzną windę.

Mowa o Szkole Podstawowej nr 1 w Kolbuszowej przy ul. Kościuszki. Gmina Kolbuszowa szuka firmy, która wykona tę inwestycję.

Jak czytamy w dokumentacji przetargowej, projektowana inwestycja obejmuje przebudowę budynku szkoły oraz budowę windy zewnętrznej o wymiarach prawie 1,5 m na 1,6 m z dachem płaskim. 

Zadanie to ma na celu likwidację barier architektonicznych poprzez zapewnienie komunikacji między poszczególnymi, trzema kondygnacjami obiektu. Powstanie ona przy segmencie dawnego gimnazjum (budynek bliżej ronda) od strony boiska ze sztuczną nawierzchnią. Winda będzie miała min. 400 kg udźwigu.

W ramach przebudowy przewidziano rozbiórkę drzwi zewnętrznych oraz dwóch okiem. Z dokumentacji przetargowej wynika również, że przy okazji realizowanych prac przewidziano wykonanie fasady aluminiowej, przeszkolonej z drzwiami zewnętrznymi na parterze, celem doświetlenia korytarzy. 

Budowa platformy dla niepełnosprawnych przy szkole zostanie dofinansowana z pieniędzy Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Mowa o 123 tys. zł.  

Joanna Serafin

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe