Michał Karkut dopytuje ile i na co zostało wydane z gminnej kasy

  • 06.09.2019, 21:00
  • Anna Pocałuń

Podziel się:

Oceń:

Michał Karkut dopytuje ile i na co zostało wydane z gminnej kasy Fot. A. Pocałuń Radny dopytywał o wydatki gminy.
Samorządowiec z Kolbuszowej Górnej dostał odpowiedź z kolbuszowskiego magistratu, na temat tego, w jaki sposób zarządzane są pieniądze przeznaczone na radę miejską.

Plan wydatków na pierwsze półrocze 2019 r. na wypłatę diet wynosił 240 084 zł. Z tej kwoty na 30 czerwca wydano 116 149,80 zł. Ponadto z budżetu w związku z organizacją konkursu na najładniejszy ogródek zakupiono nagrody za 500 zł. Do pracy rady miejskiej zakupiono laptop za 3 198 zł. - Pozostałe wydatki dotyczą bieżącej obsługi rady to m.in. płatności za licencję e- Sesja - podkreślił Jacek Mroczek, skarbnik Kolbuszowej.

Adresatem interpelacji radnego Michała Karkuta był Krzysztof Wilk, przewodniczący rady miejskiej w Kolbuszowej. Samorządowiec zwrócił się z prośbą o przedstawienie kosztów związanych z funkcjonowaniem rady miejskiej za pierwsze półrocze 2019 roku. Karkut prosi także o przedstawienie przedsięwzięć oraz ich wartości pieniężnej, które zostały wsparte dzięki decyzjom przewodniczącego Wilka. Dokładnie chodzi o te decyzje, które zostały sfinansowane z pieniędzy rady miejskiej w 2019 roku. 

Z prostego rachunku wchodzi, że zaoszczędzono 123 934,20 zł. Należy teraz zapytać, na co zostaną przeznaczone? Czy pokryją wypłaty diet na drugie półrocze? Do tematu wrócimy 

Anna Pocałuń

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
wyborca
wyborca 07.09.2019, 12:55
Spokojnie panie Michale,dokad rzadzi rzad prawicowy na pedałów nie bedzie kasy.
czytelnik
czytelnik 07.09.2019, 07:31
Pan Krzysztof Wilk moze nie znać tematu,ponieważ równolegle do sprawowanej funkcji ,,Przewodniczacy Rady Miejskiej"pełni również zaszczytną funkcje kierownikiem cegielni w Kupnie,i sprawowane tam obowiazki nie pozwalaja mu byc na biezaco ze sprawami miasta.Po prostu: Sie nie rozerwie

Pozostałe