Piotr Panek zabiega o udzielenie odpowiedzi

  • 07.09.2019, 11:30
  • Anna Pocałuń

Podziel się:

Oceń:

Piotr Panek zabiega o udzielenie odpowiedzi Fot. A. Pocałuń
Jeden z samorządowców chce unormowania w kwestii zadawania pytań. Co na to przewodniczący Rady Miejskiej w Kolbuszowej?

Radny Michał Karkut zwrócił się do przewodniczącego prezydium Krzysztofa Wilka. - Dlaczego nie możemy uzyskać nawet płytkich podstawowych informacji? - dopytywał Karkut. Radny z Kolbuszowej Górnej zaznaczył, że przecież samorządowcy nie o wszystko muszą pytać na piśmie. Zdarzają się przecież sytuacje, kiedy pytania radnych pojawiają się bieżąco. 

Karkut zaznaczył, że dochodzi do takie absurdu, że niedługo trzeba będzie zmienić punkt obrad, jakim są sprawy różne, na podziękowania i pozdrowienia. Ze słowami przedmówcy zgodził się również radny Piotr Panek. Zaznaczając, że w sytuacji, kiedy urzędnik ma możliwość odpowiedzieć na zadane pytanie, powinien to uczynić.

- Zgodnie z wykładnią radcy prawnego, że nie możemy udzielać odpowiedzi na interpelacje bezpośrednio na sesji - wyjaśnił Krzysztof Wilk. Podkreślił on także, że należy stosować się do tego, co jest prawnie dozwolone. Zaznaczył także, że nic nie chce robić przeciwko radnym, ale zgodnie z prawem nie może inaczej postępować. 

A jak sytuacja wygląda w innych gminach naszego powiatu? Dla przykładu, w Niwiskach, nie ma problemu z tym, aby wójt odniosła się do zapytania samorządowca podczas trwającej sesji. 

Anna Pocałuń

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe