Rośliny wieloletnie i system nawadniający w Kolbuszowej. Co na to urząd?

  • 07.09.2019, 13:00
  • Anna Pocałuń

Podziel się:

Oceń:

Rośliny wieloletnie i system nawadniający w Kolbuszowej. Co na to urząd? Fot. A. Pocałuń Sprawę poruszyła Barbara Bochniarz.
Barbara Bochniarz zwróciła uwagę na możliwość lepszego zagospodarowania pieniędzy przeznaczonych na zieleń w mieście.

W odpowiedzi Marek Gil, zastępca burmistrza Kolbuszowej, podziękował radnej za zawarte w interpelacji spostrzeżenia. - Warunki atmosferyczne, które obserwujemy w okresie ostatnich lat, są wyjątkowo niesprzyjające i utrudniają utrzymanie roślin w dobrej kondycji - wyjaśnił Gil, przedstawiciel Urzędu Miejskiego w Kolbuszowej. Dlatego też nasadzenie roślin wieloletnich zostanie rozważone. Magistrat zastanowi się także nad wykonaniem stosowanej instalacji nawadniającej.

Przypomnijmy, że radna z Kolbuszowej, Barbara Bochniarz, w swojej interpelacji zaproponowała, aby nasadzenia w przyszłym roku objęły takie rośliny, które są odporne na suszę. Jak podkreśliła, rośliny wieloletnie zmniejszyłyby pracochłonność związaną z ich pielęgnacją. Zaproponowane przez nią rozwiązanie poprawiłoby estetykę rabat w mieście.

Anna Pocałuń

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Kolbuszowianin
Kolbuszowianin 08.09.2019, 18:25
Szkoda że przez całe życie była sekretarzem w gminie Kolbuszowa i nie miała żadnych pomysłów .

Pozostałe