Narodowe Czytanie Nowel w Ostrowach Tuszowskich [ZDJĘCIA]

  • 10.09.2019, 09:30
  • bp

Podziel się:

Oceń:

Narodowe Czytanie Nowel w Ostrowach Tuszowskich [ZDJĘCIA] Fot. SP Ostrowy Tuszowskie Czytanie odbyło się w szkole w Ostrowach Tuszowskich.
W piątek, 6 września w Szkole Podstawowej w Ostrowach Tuszowskich przystąpiono do ogólnopolskiej akcji organizowanej od 2012 r.

W pierwszej edycji Narodowego Czytania Nowel na tapetę wzięto lekturę „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza.

W 2013 roku w całej Polsce odbyło się czytanie dzieł Aleksandra Fredry, a następnego roku „Trylogii” Henryka Sienkiewicza.

W 2015 roku czytano „Lalkę” Bolesława Prusa, w 2016 „Qvo vadis” Henryka Sienkiewicza, w 2017 „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego. W ubiegłym roku odbyło się czytanie „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego. 

W tym roku w ósmą edycję szkoła w Ostrowach Tuszowskich również przystąpiła do narodowego czytania. - We wspólnym czytaniu wzięli udział wójt gminy Cmolas, przedstawicielki Koła Gospodyń Wiejskich w Ostrowach Tuszowskich, Stowarzyszenie „Ostrowy”, Ochotnicza Straż Pożarna, rada rodziców, Gminna Biblioteka Publiczna w Cmolasie, babcie, przedsiębiorcy, nauczyciele i uczniowie - wymienia Danuta Gacek, nowa dyrektor szkoły w Ostrowach Tuszowskich.

Po odczytaniu kolejnych nowel odbywały się krótkie warsztaty. - Były eksponaty dawnych narzędzi do uprawy roli, opowieści o pieczeniu chleba, pracy strażaków, pokaz stroju szlacheckiego, odsłuchanie muzyki katarynki i pokazanie kataryniarza, wizualizacja informacji o powstaniu styczniowy - relacjonuje dyrektorka.

W trakcie odbyła się degustacja chleba i rogalików przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich. Na zakończenie zaproszeni goście oraz uczniowie odtańczyli poloneza.

bp

Zdjęcia (7)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe