Z REGIONU. 13 akcji ratunkowych nad Jeziorem Tarnobrzeskim. Podsumowanie sezonu

  • 12.09.2019, 19:00
  • Bartosz Posłuszny

Podziel się:

Oceń:

Z REGIONU. 13 akcji ratunkowych nad Jeziorem Tarnobrzeskim. Podsumowanie sezonu Foto: Policja Tarnobrzeg Policjanci prowadzili działania przez cały sezon.
Co roku, Jezioro Tarnobrzeskie przyciąga wielu amatorów sportów wodnych i plażowiczów. Nad bezpieczeństwem wypoczywających czuwali policyjni motorowodniacy wspierani przez policjantów z komendy wojewódzkiej, strażników miejskich i WOPR. Funkcjonariusze w ramach akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo...nad wodą" dbali o to, by wypoczywający przestrzegali najważniejszych zasad bezpiecznego wypoczynku. Do służby skierowano ponad 500 policyjnych patroli.

Tarnobrzescy policjanci, wspierani przez funkcjonariuszy Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, w trosce o bezpieczeństwo osób wypoczywających nad jeziorem Tarnobrzeskim, pełnili służbę zarówno na wodzie jak i na brzegu. Patrolowali rejon zbiornika mając do dyspozycji radiowozy wyposażone w specjalistyczny sprzęt ratowniczy i quady.
Po wodach jeziora poruszały się najnowocześniejsze łodzie. Od początku czerwca, funkcjonariusze służby patrolowej i dzielnicowi, prowadzili także różnego rodzaju akcje profilaktyczne, w ten sposób promując bezpieczny wypoczynek nad wodą. W podejmowanych przedsięwzięciach wspierani byli przez strażników miejskich i WOPR.

Niestety, mimo apeli i prowadzonych działań, wielu plażowiczów nie przestrzegało zasad bezpieczeństwa. Funkcjonariusze ujawnili 40 osób, które wsiadły na sprzęt wodny, mimo iż wcześniej piły alkohol. Podczas pełnienia służby nad Jeziorem Tarnobrzeskim funkcjonariusze przeprowadzili 132 interwencje na wodzie, wylegitymowali 306 osób, przeprowadzili 13 akcji ratunkowych, dokonali 78 kontroli statków, nałożyli ogółem 109 mandatów. Podczas tegorocznych wakacji na Jeziorze Tarnobrzeskim utonął mężczyzna.
Więcej informacji na ten temat:
22-latek z Woli Raniżowskiej utonął w Jeziorze Tarnobrzeskim
Wyłowiono zwłoki z Jeziora Tarnobrzeskiego

Za kierowanie  pojazdami wodnymi po użyciu alkoholu mandaty otrzymało 24 osoby, natomiast za kąpiel w miejscu zabronionym ukaranych zostało 70 osób.

Informacje przekazała KMP Tarnobrzeg. 

Bartosz Posłuszny

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe