Burmistrz Kolbuszowej zachęca do sprzątania całej gminy

  • 17.09.2019, 10:27 (aktualizacja 17.09.2019, 10:36)
  • opr. bp

Podziel się:

Oceń:

Burmistrz Kolbuszowej zachęca do sprzątania całej gminy Fot. Archiwum Korso Akcja sprzątania gminy potrwa od 20 do 22 września.
20-22 września 2019 r. odbędzie się 26. ekologiczna akcja „SPRZĄTANIE ŚWIATA” pod hasłem: „NIE ŚMIECIMY-SPRZĄTAMY-ZMIENIAMY!”

Jak informuje kolbuszowski magistrat, głównym celem akcji jest zwrócenie uwagi na osobisty wpływ każdego z nas na środowisko naturalne poprzez ograniczenie wytwarzania odpadów i ich selektywną zbiórkę, co istotnie wpłynie na podniesienie świadomości ekologicznej mieszkańców. Organizatorzy akcji pragną zachęcić do zorganizowania lokalnych działań z zakresu edukacji odpadowej, bo to ona właśnie jest w Polsce w tej chwili koniecznie potrzebna.

Zadania towarzyszące tegorocznej akcji to podejmowanie działań mających na celu ograniczenie niepotrzebnego wytwarzania odpadów, sprzątanie środowiska przyrodniczego oraz zmiana nawyków każdego z nas.
Poprzez korzystanie z produktów wielokrotnego użytku, segregacji wytworzonych odpadów, które są w rzeczywistości surowcami, zdatnymi do ponownego użycia. 

- Wszyscy chcemy żyć w czystym i przyjaznym środowisku, dlatego zwracam się do szkół i innych placówek oświatowych, firm, organizacji ekologicznych, a także wszystkich mieszkańców do wzięcia udziału w akcji - apeluje Jan Zuba, burmistrz Kolbuszowej. - Każdy z nas ma osobisty wpływ na środowisko naturalne, dlatego zachęcam do podjęcia działań w swoim otoczeniu - dodaje.

opr. bp

Zdjęcia (1)


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Obywatel
Obywatel 18.09.2019, 22:29
Zachęcamy do uczestniczenia w radzie
obrad gminy i powiatu, mieszkańców miasta i powiatu, to są nasze sprawy i decyzje które my mamy też prawo wiedzieć a nie podejmowane przez ludzi którym słoma z butów wchodzi w uszy.
chłopsobol
chłopsobol 17.09.2019, 12:31
Nie trzeba by było gminy sprzatać gdyby jej nie zasmiecano,to proste ale porzadny włodarz i z takim problemem sobie poradzić powinien.Przykładem jest p.wójt E Wróbel z gminy Niwiska,która wiedząc ze prosby o sprzatanie to głos wołajacego na pustyni,postanowiła zatrudnić ludzi którzy pobocza i rowy sprzątaja po niechlujnych kierowcach.Uczcie sie od niej Kolbuszowiacy,to nie zajdziecie donikąd.

Pozostałe