Policyjne zawody strongmenów. Wśród nich pochodzący z powiatu kolbuszowskiego Adrian Kosiorowski

  • 17.09.2019, 13:24 (aktualizacja 17.09.2019, 13:33)
  • BW

Podziel się:

Oceń:

Policyjne zawody strongmenów. Wśród nich pochodzący z powiatu kolbuszowskiego Adrian Kosiorowski Fot. KPP Mielec Policjanci z KPP Mielec wzięli udział w zawodach.
W sobotę w Tarnowie odbyły się pierwsze Drużynowe Zawody Siłowo-Wytrzymałościowe Służb Mundurowych. Mielecką jednostkę Policji reprezentowali sierż. szt. Marcin Borek, st. sierż. Piotr Kaszuba, st. sierż. Stanisław Jeż oraz st. post. Adrian Kosiorowski.

W ubiegłą sobotę na starcie niecodziennej, sportowej imprezy stawiło się 21 osiłków podzielonych na siedem 3-osobowych drużyn. Do rywalizacji przystąpiły drużyny reprezentujące Państwową Straż Pożarną z Tarnowa, tarnowską Służbę Więzienną wspieraną przez kolegę żołnierza, Oddziały Prewencji Policji w Krakowie, trzy zespoły reprezentujące KMP Tarnów oraz Komendę Powiatową Policji w Mielcu.

Mielecką jednostkę Policji reprezentowali sierż.szt. Marcin Borek, st. sierż. Piotr Kaszuba, st. sierż. Stanisław Jeż oraz st. post. Adrian Kosiorowski. Wszyscy oni mieli jeden cel - powalczyć o Puchar Przewodniczącego NSZZP KMP Tarnów.

Organizatorzy przygotowali dla siłaczy w mundurach konkurencje, jak na mocarzy przystało:

- przeciąganie radiowozu,
- wyciskanie 80-kilogramowej belki,
- spacer farmera z obciążeniem 140 kg,
- martwy ciąg ze 160-kilogramowym obciążeniem,
- wyciskanie nad głową belki ważącej 80 kg.,
- wagę płaczu z ciężarem 25 kg.


Nad prawidłowym i bezpiecznym przebiegiem rywalizacji czuwał gość specjalny i sędzia zawodów w jednej osobie Sławomir Rawiński - tarnowianin, wybitny sportowiec, wielokrotny i utytułowany uczestnik zawodów Strongmen, zdobywca pucharu Europy oraz pucharu Polski Strongmen, a obecnie zawodnik MMA.

Po rundzie kwalifikacyjnej, do finału przeszło 5 drużyn - wszystkie drużyny tarnowskich policjantów, Służba Więzienna&Wojsko Polskie i KPP Mielec. Po sportowej rywalizacji i walce o najwyższy stopień na podium zwyciężyła drużyna Służby Więziennej&Wojska. Drugie miejsce przypadło drużynie KMP w Tarnowie, trzecie – policjantom z komisariatu Tarnów-Zachód, czwarte zajęli funkcjonariusze z KPP Mielec, piąte zawodnicy z komisariatu Tarnów-Centrum. Na szóstym miejscu uplasowali się policjanci z OPP Kraków, a siódme miejsce przypadło drużynie strażaków.

BW

Zdjęcia (3)

Fot. KPP Mielec

Fot. KPP Mielec

Fot. KPP Mielec
Fot. KPP Mielec

Fot. KPP Mielec

Fot. KPP Mielec
Fot. KPP Mielec

Fot. KPP Mielec

Fot. KPP Mielec

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Droid
Droid 18.09.2019, 11:09
Od kiedy pamiętam brał ko.. Ks

Pozostałe