Możesz oddać krew lub zostać dawcą szpiku

  • 18.09.2019, 09:00
  • Dominika Flak

Podziel się:

Oceń:

Możesz oddać krew lub zostać dawcą szpiku Fot. Archiwum Korso Mobilny punkt poboru krwi będzie działał na parkingu remizy OSP w Woli Raniżowskiej. Chętni do oddania krwi będą mogli to zrobić od godz. 9 do 12.
W najbliższą sobotę, 21 września, odbędzie się w Woli Raniżowskiej zbiórka krwi. Będzie też okazja, aby zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku.

Po raz kolejny do Woli Raniżowskiej przyjedzie krwiobus, czyli specjalistyczny autobus przeznaczony do organizowania zbiórek krwi poza centrami krwiodawstwa.

Mobilny punkt poboru krwi będzie działał na parkingu remizy OSP w Woli Raniżowskiej. Chętni do oddania krwi będą mogli to zrobić od godz. 9 do 12.

 Same chęci, aby oddać krew, nie wystarczą. Mogą to zrobić osoby od 18. do 65. roku życia, które ważą co najmniej 50 kilogramów i u których w ciągu ostatnich 6 miesięcy nie wykonano akupunktury, tatuażu, przekłucia uszu lub innych części ciała. Krew nie zostanie pobrana również od osób, które w ciągu ostatnich 12 miesięcy miały wykonane zabiegi operacyjne, endoskopowe czy inne diagnostyczne badania (np. gastroskopię). Więcej informacji na stronie www.twojakrew.pl.

Dodatkowo prowadzona będzie akcja rejestracyjna pn. "Dzień dawcy szpiku". W jej ramach będzie można  zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku w bazie fundacji DKMS.

Organizatorami wrześniowej akcji są: OSP Wola Raniżowska, Stowarzyszenie Gminy Raniżów oraz przewodniczący Rady Gminy Raniżów.

Dominika Flak

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe