Radna zabrała głos w sprawie podwyżek dla nauczycieli. Dlaczego powinni dostawać więcej?

  • 19.09.2019, 09:17 (aktualizacja 19.09.2019, 09:23)
  • Anna Pocałuń

Podziel się:

Oceń:

Radna zabrała głos w sprawie podwyżek dla nauczycieli. Dlaczego powinni dostawać więcej? Fot. A. Pocałuń Głos w tej sprawie zabrała Barbara Szafraniec (pierwsza od prawej).
Radna, a zarazem nauczycielka z Zespołu Szkół Technicznych w Kolbuszowej, Barbara Szafraniec prosiła o adekwatne zwiększenie dodatku za wychowawstwo. Zaznaczyła, że obowiązki nauczyciela wychowawcy w klasach zerowych i w oddziałach przedszkolnych nie różnią się od tych, które muszą wypełnić pedagodzy w podstawówkach.

W swoim wystąpieniu nakreśliła, że nowelizacja Karty nauczyciela wprowadza zmiany od nowego roku szkolnego. Wysokość minimalnego dodatku funkcyjnego za wychowawstwo w szkołach podstawowych wynosi 300 zł brutto. - W imieniu tej grupy nauczycieli bardzo proszę o adekwatne zwiększenie dodatku za wychowawstwo - powiedziała na ostatniej sesji przedstawicielka rady miejskiej.

Jak podkreśliła radna Barbara Szafraniec, ustawodawca w nowelizacji nie ujął znacznej grupy nauczycieli przedszkolnych, którzy sprawują podobne funkcje. Rozporządzenie potwierdza, że wyżej wymienieni pedagodzy mają prawo do dodatku za wychowawstwo. 

W gminie Kolbuszowa wysokość tego dodatku wynosi 20 zł. Zdaniem Szafraniec nie jest to do końca sprawiedliwe, bo w klasach zerowych i oddziałach przedszkolnych w podstawówkach nauczyciele wypełniają takie same zadania jak wychowawcy. - Do pracy w ramach pensum mają 22 godziny, a nie 18 - podkreśliła radna.

W odpowiedzi Ireneusza Koguta, inspektora do spraw oświaty w Urzędzie Miejskim w Kolbuszowej, możemy przeczytać, że trwa proces uzgadniania ze związkami zawodowymi uchwały. Projekt ten będzie dotyczył zmian stawek za dodatki funkcyjne. Następnie jeszcze we wrześniu zostanie on przedstawiony do zaopiniowania przedmiotowym komisjom Rady Miejskiej w Kolbuszowej. 

Anna Pocałuń

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
drut
drut 24.09.2019, 19:51
domagam sie podwyżęk dla pracowników solbetu,którzy pracują ponad ludzkie siły za marne pieniądze od lat
marek
marek 19.09.2019, 13:57
Przesada , gruba przesada. Co ta Pani wygaduje . Wychowawstwo w technikum i w przedszkolu tyle samo . Kpiny . Tu sprawy związane z dziennikiem , lekcjami, poprawą sprawdzianów , wcześniej z ich opracowaniem, wyjścia , klasy prawie 40 osobowe i przedszkole - hi hi hi - co ona wygaduje.
Józek
Józek 19.09.2019, 10:31
Niech nie przesadza ta Pani Szafraniec. Wychowawstwo w LO i przedszkolu to zasadnicza różnica. Wstyd że z takim doświadczeniem pedagogicznym takie bzdury Ona mówi.

Pozostałe