Przewodniczący i sołtys interweniują u posła w sprawie budowy chodnika przy drodze wojewódzkiej

  • 20.09.2019, 13:29
  • Dominika Flak

Podziel się:

Oceń:

Przewodniczący i sołtys interweniują u posła w sprawie budowy chodnika przy drodze wojewódzkiej Fot. D.Flak Inwestycja związana z przebudową i rozbudową drogi wojewódzkiej jest już niemal na mecie.
O podjętych krokach, Jan Puzio, przewodniczący Rady Gminy Raniżów, poinformował samorządowców podczas ostatnich obrad. - W związku z wielokrotnie podnoszonym przez pana sołtysa Zielonki tematem w sprawie fragmentu chodnika przy drodze wojewódzkiej w Zielonce, poprosiliśmy wspólnie z panem sołtysem o interwencję posła Zbigniewa Chmielowca - wyjaśnił. Jak dodał, sprawa ta budzi duże zainteresowanie.

- Na prośbę sołtysa Władysław  Kobylarza oraz mieszkańców wsi Zielonka zwracam się z prośbą do pana posła o podjęcie interwencji w Podkarpackim Zarządzie Dróg Wojewódzkich (PZDW) w Rzeszowie. Sprawa, z którą zwracają się do mnie mieszkańcy Zielonki, dotyczy fragmentu chodnika przy drodze wojewódzkiej 875 w miejscowości Zielonka przy skrzyżowaniu z drogą powiatową  w kierunku miejscowości Mazury - napisał Puzio.

-W czasie kończącego się obecnie remontu drogi wojewódzkiej nr 875 przebudowo cały chodnik na terenie gminy Raniżów za wyjątkiem fragmentu około 50 metrów w m. Zielonka. Sytuacja ta jest całkowicie niezrozumiała dla mieszkańców - zaznaczył. - Z uwagi na bardzo zły stan techniczny starego chodnika oraz bardzo duże jego znaczenie dla bezpieczeństwa mieszkańców zwracam się z pilną prośbą do pana posła  o interweniowanie we wspomnianej sprawie - dodał.

Do załatwienia

Jak stwierdził Jan Puzio, poseł Zbigniew Chmielowiec przeprowadził już wstępne rozmowy  z dyrektorem PZDW. - I jest nadzieja na pozytywne załatwienie tej sprawy. Dodam tylko, że rozmawiałem na ten temat również z panią marszałek Ewą Draus, która też jednoznacznie deklaruje, że ta sprawa jest do załatwienia. Tylko nikt nie potrafi powiedzieć, dlaczego nie została jeszcze załatwiona do tej pory - stwierdził.

Szef raniżowskiej rady gminy dodał, że jeśli inwestycja będzie miała zostać wykona, wówczas będzie wymagała współpracy ze strony gminy Raniżów. - Być może będzie wymagała zabezpieczenia określonej kwoty pieniędzy - wyjaśnił. - Sprawa na pewno będzie miała swój bieg i jeśli coś się wydarzy w tej sprawie, to na pewno państwa poinformuję - zapewnił.

Do tematu wrócimy w najbliższym numerze Korso.

Dominika Flak

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe