Sołtys Trzęsówki zgłosił problem zarośniętych rowów

  • 20.09.2019, 18:00
  • Bartosz Posłuszny

Podziel się:

Oceń:

Sołtys Trzęsówki zgłosił problem zarośniętych rowów Fot. B.Posłuszny Sprawę poruszył Lesław Lipczyński, sołtys Trzęsówki.
Zwrócił on również uwagę na to, aby były one koszone z obu stron.

Lesław Lipczyński, sołtys Trzęsówki, zwrócił się bezpośrednio do obecnego na sesji w Cmolasie Jerzego Magdy, radnego powiatowego i zarazem sołtysa Ostrów Baranowskich. Prosił o poruszenie sprawy nieczyszczonych rowów na forum powiatu. - Po drugiej stronie rowów już rosną drzewa krzaki, co utrudnia spływ wody, nie mówiąc już o zaniedbanych przepustach - informował gospodarz Trzęsówki, wspominając również o gałęziach zwisających nad drogę. - Już nie mówiąc o śmieciach - dodał.  

Ryszard Warzocha, przewodniczący rady, także zauważył problem, szczególnie przy drodze powiatowej relacji Ostrowy Baranowskie-Cmolas. - Przy drodze gałęzie nachylają się na jezdnię i to jest bardzo niebezpieczne - informował. 

Jerzy Magda, radny powiatowy, zaznaczył, że Zarząd Dróg Powiatowych czyści rowy z gałęzi i drzew co parę lat. - Trwają rozmowy, żeby w następnych latach kosić rowy po obu stronach - mówił. - Drożność rowów i lepsza widoczność to podstawa bezpieczeństwa - skwitował sołtys Jerzy Magda. 

Bartosz Posłuszny

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
krzaki
krzaki 20.09.2019, 18:10
specjaliści o zarośli i rowów

Pozostałe