Zlikwidowane autobusy w Widełce. Mieszkańcy nie mają czy dojeżdżać do szkół i pracy

  • 21.09.2019, 12:00
  • Anna Pocałuń

Podziel się:

Oceń:

Zlikwidowane autobusy w Widełce. Mieszkańcy nie mają czy dojeżdżać do szkół i pracy Fot. A. Pocałuń Sprawę poruszył sołtys Widełki.
Podczas sesji Rady Miejskiej w Kolbuszowej pada coraz więcej pytań. Radni interpelują do władz. Również gospodarze wsi nie zapominają o dobru mieszkańców sołectwa.

Stanisław Rumak, sołtys, a zarazem radny z Widełki,  podczas ostatniego punktu obrad rady miejskiej zaczął temat transportu. - Tworzymy i przywracamy nowe szlaki autobusowe, natomiast w Widełce stało się odwrotnie - podkreślił radny Rumak. Jak powiedział, mieszkańcy Widełki byli zapewniani, że kurs autobusowy został czasowo zawieszony. - Dowiedzieliśmy się 4 dni przed planowanym odwieszeniem, że został zlikwidowany - przypomina radny.

Gospodarz wsi nie chciał wyjaśnień, ponieważ wie, że są to sprawy wyższej rangi w strukturze jednostek samorządowych. Podkreślił, że mieszkańcy z Małej Widełki do najbliższego środka lokomocji mają ponad 4 km drogi. Dojazd widelan do prac,y szkoły czy miasta jest utrudniony, a w zasadzie niemożliwy. - Bardzo proszę, na ile to jest możliwe, rozmawiać ze starostą i posłem i zrobić coś w temacie - powiedział radny Rumak i dodał: - Nie mówię, żeby autobus jeździł co godzinę, bo nie ma takiej potrzeby.

Samorządowiec nadmienił, że do tej pory było tak, że dzieci i dorośli, którzy potrzebują dostać się do pracy czy szkoły, nie mieli z tym problemu. Rady Rumak przypomniał także, że powrót linii został obiecany mieszkańcom Widełki, w konsekwencji jednak wyszło zupełnie inaczej. 

Samorządowiec poprosił władze gminy o zajęcie się tym tematem. Przewodniczący rady Krzysztof Wilk, zabierając głos, przypomniał, że zgodnie obowiązujących zasadami wszystkie interpelacje i zapytania należy złożyć na piśmie w celu uzyskania bezpośrednich odpowiedzi.

Anna Pocałuń

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
?
? 22.09.2019, 15:33
Anka też nie wie co to korekta tekstu.

Pozostałe