Nie będzie remontu Domu Kultury w Trzęsówce. W zamian powstanie chodnik

  • 21.09.2019, 20:00
  • Bartosz Posłuszny

Podziel się:

Oceń:

Nie będzie remontu Domu Kultury w Trzęsówce. W zamian powstanie chodnik Fot. B.Posłuszny Pomysłodawcą budowy chodnika był Waldemar Zieliński, radny wsi.
Cmolaski urząd chce sfinansować budowę chodnika przy drodze powiatowej w Trzęsówce. Początkowo pieniądze były przeznaczone na remont domu kultury.

Jak poinformował Eugeniusz Galek, wójt gminy Cmolas, po konsultacjach okazało się, że gmina nie otrzyma dodatkowych pieniędzy na remont budynku. Włodarz podkreśli, że szansa na dofinansowanie będzie możliwa w przyszłym roku. Waldemar Zieliński, radny wsi, wystąpił z propozycją, żeby pieniądze, które pierwotnie miały być przeznaczone dla instytucji kultury, przekazać na budowę chodnika. 

Starosta odmawia 

  Jak podkreślił wójt Galek, wystąpił on do starosty o współfinansowanie inwestycji. - Gdyż cały odcinek ma około 420 metrów - tłumaczył szef gminy. - Dostałem odpowiedź negatywną z powodu braku środków. Być może starosta wybuduje drugą połówkę w 2020 roku - dodał.

Mimo to gmina zdecydowała się na pomoc rzeczową dla powiatu. Nowy chodnik ma mieć długość około 216 metrów i kosztować ponad 210 tys. zł. Prowadzić ma on od cmentarza w Trzęsówce, w kierunku przysiółka Koczubaj.

Droga do szkoły

Waldemar Zieliński podkreślił, że ten chodnik jest bardzo potrzebny. - Jest blisko szkoła, dużo dzieci tam chodzi i myślę, że jest to uzasadnione, żeby go tam pociągnąć - informował - To jest droga powiatowa, także jest dość ruchliwa - dodał radny. 

Ze swoim przedmówcą zgodził się Andrzej Bujak, również radny Trzęsówki. - Może długość nie jest imponująca tego chodnika, ale może w przyszłości będzie kontynuacyjna - mówił rajca. Zaznaczył on jednak, aby gmina dopilnowała zaprojektowania traktu dla pieszych. - Projekt jest projektem, a rzeczywistość wykonania jest troszeczkę inna - kontynuował, mówiąc, że często przy budowie studzienki powstają w nieodpowiednich miejscach, a wjazdy nie są robione. - Szkoda, że my jako radni nie zostaliśmy poinformowani, że te środki nie będą pozyskane na ten dom wiejski i zostały przeniesione. Dowiedzieliśmy się tutaj, mimo wszystko jesteśmy za - skwitował Bujak. 

Wszyscy obecni radni zagłosowali za pomocą dla powiatu, na budowę nowego odcinka dla pieszych w Trzęsówce. 

Bartosz Posłuszny

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
wysoka rada
wysoka rada 22.09.2019, 12:58
radni od chodnika , sołtys od zarośli

Pozostałe