W najbliższy czwartek obrady raniżowskich radnych. Czy zajmą się tym razem?

  • 25.09.2019, 18:00
  • Dominika Flak

Podziel się:

Oceń:

W najbliższy czwartek obrady raniżowskich radnych. Czy zajmą się tym razem? Fot. Dominika Flak Podczas czwartkowych obrad samorządowcy zajmą się między innymi tematem inwestycji planowanej w rynku Raniżowa. Zagłosują w tej sprawie nad udzieleniem pomocy finansowej dla Województwa Podkarpackiego.
W najbliższy czwartek (26 września) o godz. 16 odbędzie się sesja Rady Gminy Raniżów. O czym tym razem będę rozmawiać samorządowcy?

W porządku obrad znalazło się łącznie 11 punktów.

Wybiorą ławnika

 Oprócz otwarcia sesji i przyjęcia protokołu z ostatnich obrad odbędą się wybory ławnika Sądu Rejonowego w Kolbuszowej na kadencję w latach 2020-2023. Wybory odbędą się w związku z ubiegającą w tym roku (31 grudnia) kadencją obecnych ławników.

Przypomnijmy, że z terenu gminy Raniżów na kandydatów na ławników Sądu Rejonowego w Kolbuszowej zgłosiły się dwie osoby: Teresa Olszowy oraz Ryszard Rzeszutek (przewodniczący Rady Gminy Raniżów ubiegłej kadencji).

Zabezpiecza kasę czy nie?

W czasie sesji radni zapoznają się także z czterema projektami uchwał. Zagłosują między innymi nad udzieleniem pomocy finansowej dla Województwa Podkarpackiego. Jak udało nam się ustalić, owa "pomoc finansowa" będzie dotyczyła planowanej od jakiegoś czasu inwestycji w rynku Raniżowa. Chodzi o pomysł utworzenia zatoki postojowej (19 miejsc parkingowych) oraz związanej z nim wycince drzew znajdujących się w pasie drogi wojewódzkiej 875.

Przypomnijmy, że w sprawie tej inwestycji mieszkańcy gminy Raniżów przygotowali w lipcu pisemny protest. Skierowali go do Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie (PZDW), Urzędu Marszałkowskiego i Urzędu Gminy Raniżów.  Pod pismem podpisało się ponad 400 osób. 

24 lipca PZDW skierował pismo do wójta gminy Raniżów, będącego wnioskodawcą wykonania zatoki postojowej i poinformował między innymi o odstąpieniu od realizacji zatoki postojowej. Dlaczego? - Wobec niedostarczenia przez gminę Raniżów stosownej uchwały rady gminy o finansowaniu przedsięwzięcia, a także ze względu na brak decyzji na wycinkę kolidujących z przedsięwzięciem drzew - wyjaśnił Piotr Miąso, dyrektor PZDW. - Brak tych dokumentów, wobec planowanego przez wykonawcę zakończenia robót na koniec września br., uniemożliwia realizację wnioskowanych przez wójta robót - podkreślił. 

Co więc zmieniło się w kwestii planowanej inwestycji, że temat pojawi się na najbliższej sesji?

Porozmawiają o funduszu

Podczas spotkania radni będą obradować także nad dokonaniem zmian w uchwale, którą podjęli jakiś czas temu. Uchwała  dotyczyła zabezpieczenia pieniędzy w budżecie gminy z przeznaczeniem na pomoc finansową dla powiatu kolbuszowskiego. Na tym obrady się jednak nie zakończą.  Informację o stopniu wykonania inwestycji z funduszu sołeckiego na rok 2019 przedstawi radnym Władysław Grądziel, wójt gminy Raniżów. Ze sprawozdaniem z działalności urzędu gminy między sesjami rady zapozna samorządowców natomiast Marek Margański, sekretarz Urzędu Gminy w Raniżowie.
Na koniec obrad radni i sołtysi będą mieli okazję do poruszenia spraw różnych. O tym, co ustalili podczas obrad samorządowcy, będziemy informować na bieżąco.

Dominika Flak

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe