Otwarcie obwodnicy Kolbuszowej coraz bliżej

  • 27.09.2019, 17:30
  • Bartosz Posłuszny

Podziel się:

Oceń:

Otwarcie obwodnicy Kolbuszowej coraz bliżej Fot. B.Posłuszny Jeżeli nastąpi oficjalne otwarcie drogi, nie zabraknie na nim także dziennikarzy Korso Kolbuszowskiego. Relacja z tego wydarzenia dostępna będzie na naszej stronie korsokolbuszowskie.pl.
Obwodnica Kolbuszowej i Weryni już wkrótce zostanie otwarta.

Jak informuje Andrzej Bober, kierownik budowy, ekipa jest już na finiszu prac. Do wykonania pozostaje jeszcze zamontowanie znaków poziomych i pionowych wzdłuż nowego traktu dla samochodów oraz zamontowanie ekranów dźwiękoszczelnych przy zabudowaniach od strony Kolbuszowej. Wszystkie warstwy asfaltu zostały już wylane na całej długości drogi. 

W sprawie oficjalnego otwarcia obwodnicy skontaktowaliśmy się z Piotrem Miąso, dyrektorem Podkarpackiego Zarządu Dróg w Rzeszowie. Jak powiedział nam szef PZDW, nie ma jeszcze dokładnej daty otwarcia. - Wykonawca kończy roboty, zgłasza do odbioru, jeżeli wszystko będzie dobrze, to otwarcie nastąpi w przeciągu najbliższych tygodni - mówi dyrektor Miąso. 

Jak podkreśla nasz rozmówca, jeżeli wykonawca otrzyma pozwolenie na użytkowanie, to od razu ruch zostanie puszczony nową drogą. Piotr Miąso dodaje, że nie będą oni czekać na oficjalne otwarcie z uroczystym przecięciem wstęgi na drodze. Może się to odbyć w późniejszym terminie. 

Przypomnijmy, że nowa droga o długości około 6 km zaczynać się będzie w Kolbuszowej, od ronda na krajowej drodze nr 9 i złączy się ze starą drogą wojewódzką w Dzikowcu. Wartość inwestycji to ponad 50 mln zł. 

Bartosz Posłuszny

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
www
www 30.09.2019, 15:45
robienie zatorów na drodze krajowej przez kolejne ronda, gdzie mogły być drogi podporządkowane to nie najlepszy pomysł a gdyby nie ronda wielkości kapelusza to może by to jeszcze miało sens
Raz dwa
Raz dwa 30.09.2019, 08:29
Szybko zleciało. Oby więcej takich inwestycji. Czekamy na dalszy ciąg obwodnicy.
kop
kop 28.09.2019, 12:01
no to wywalili w błoto dziś widziałem jak tir w okolicach Dzikowca żeby skręcić w stronę Kolbuszowęj musiał zająć dwa pasy ruchu żeby nie uszkodzić oznakowania tak świetnie jest zaprojektowane skrzyżowanie
Mat
Mat 27.09.2019, 22:41
To nie jest obwodnica Kolbuszowej!!! Co najwyżej Weryni i tyle..
Franek
Franek 27.09.2019, 22:21
Ja się pytam co to za "obwodnica" Kolbuszowej i co omija?

Pozostałe