• Marcin Jastrzębski

Podziel się:

Oceń:

Gracze Tempa Cmolas nie przestraszyli się mocnych rezerw Sokoła Fot. Marcin Jastrzębski
Wrócili z Kolbuszowej Dolnej z pełną pulą, choć na początku meczu mieli spore problemy.

Trener Tempa, Mirosław Smykla, nie mógł w wyjściowym składzie wystawić do gry m.in. etatowego snajpera – Pawła Wilka. Napastnik Tempa spóźnił się na to spotkanie ze względu na rodzinną uroczystość, ale wszedł na boisko już po niespełna 30 minutach gry. On i jego doświadczenie było potrzebne Cmolasowi do tego, by wyjść z trudnej sytuacji.

Tempo po kilku minutach przegrywało bowiem dwoma golami, bo do siatki trafili Jakub Kowalski i Tomasz Chmielowiec. Ten drugi strzelił przed przerwą jeszcze drugą bramkę. Rezerwy Sokoła wygrywały po pierwszej połowie 3:2, ale w przerwie boisko opuścić musiał środkowy pomocnik Marcin Chmielowiec (pojechał na mecz pierwszego zespołu). Tempo wyrównało kwadrans przed końcem, a zwycięskiego gola zdobył w ostatniej minucie meczu. Pecha w boju z Wolą Mielecką miała Raniżovia.

Tak było w ostatniej kolejce (21/22 września) Sokół Kolbuszowa Dolna – Tempo Cmolas 3:4 (3:2) Kowalski 2, T. Chmielowiec 9-karny, 37 – Wit 27, P. Wilk 32, Wolan 76, Dziuba 90; Czarni Trześń – Atut Podborze 3:1; Piast Wadowice Górne – Złotniczanka Złotniki 0:1; Barka Breń Osuchowski – Dromader Chrząstów 0:3; Orły Ruda - LKS Babicha 3:2; Pitmark Jaślany – LKS Hucina 0:2 (0:1) Zieliński 39, Dąbek 69, Zacisze Trześń – Ostrovia Ostrowy Baranowskie 1:1 (0:1) Kuca 64 - Szalony 33; Start Wola Mielecka – Raniżovia Raniżów 3:2 (2:1) Wilk 1, 82, Sipior 15 – K. Sudoł 45, Rembisz 76.

W tabeli szóste miejsce zajmuje Hucina (12 punktów), tyle samo oczek mają: Tempo i rezerwy Sokoła. 10 punktów i jedenaste miejsce ma Ostrovia. 9 punktów daje dwunastą pozycję Raniżovii, a 8 oczkami na czternastej pozycji plasuje się Zacisze Trześń.

W najbliższej kolejce (28/29 września): Hucina – Sokół II Kolbuszowa Dolna (s. 15), Ostrowy Baranowskie – Wadowice Górne (s. 16), Cmolas – Czarni Trześń (n. 12), Raniżów – Zacisze Trześń (n. 16).