W Cmolasie przy drodze potocznie zwanej Krzywą wybudowane zostanie oświetlenie uliczne

  • 29.09.2019, 11:00
  • Bartosz Posłuszny

Podziel się:

Oceń:

W Cmolasie przy drodze potocznie zwanej Krzywą wybudowane zostanie oświetlenie uliczne Fot. Archiwum Korso Na ulicy powstanie kilka nowych latarni.
Pieniądze na ten cel w części pochodzą z funduszu sołeckiego.

Jak informuje Magdalena Szpyt, radna z Cmolasu, będzie to dziewięć lamp usytuowanych od strony drogi powiatowej. - Koncepcja graficzna zakłada, że w zdecydowanej większości będą usytuowane w pasie drogi na terenach gminnych - mówi radna Szyt. - Choć chcę podkreślić, że właściciele wszystkich 28 działek, wchodzących w grę jako potencjalne usytuowanie, wyrazili zgodę - zaznacza nasza rozmówczyni. - Już sam ten fakt pokazuje, jak potrzebna jest to inwestycja. Kilka lat temu na drodze położono kilkaset metrów asfaltu, co znacznie zwiększyło ruch i prędkość na drodze. Często bawią się tam dzieci, nie ma chodnika, po zmroku jest naprawdę niebezpiecznie - nadmienia Szpyt. 

Jak dodaje przedstawicielka Cmolasu, zamontowane oświetlenie z pewnością poprawi komfort życia mieszkańców. Dalsza część drogi, dziś jeszcze polna, prowadzi wprost pod teren oczyszczalni ścieków. Znajduje się przy niej wiele działek, które przestają pełnić funkcję rolną. - Budują się domy, stąd jest to inwestycja w przyszłość, jej plusem jest także to, że lampy powstają w technologii LED, co pozwoli na dużą oszczędność energii - zauważa Szpyt. 

Mieszkańcy złożyli wniosek do sołtysa o pieniądze z funduszu sołeckiego na 2020 rok, aby pokryć część wydatków związanych z inwestycją. Jak zaznacza Magdalena Szpyt, brak oświetlenia w tej części Cmolasu było jednym z najczęściej zgłaszanych problemów, o których mówili mieszkańcy.

Wstępnie mieszkańcy ubiegali się o 20 tys. zł, co miało stanowić ponad 1/3 zakładanego ogólnego kosztu inwestycji. Całość wstępnie ma wynosić około 60 tys. zł. Mieszkańcy jednak na ten cel zdecydowali się przeznaczyć 12 tys. zł z funduszu sołeckiego, a nie jak przewidywał projekt 20 tys. zł. 

Bartosz Posłuszny

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe