Uczniowie z Widełki pasowani w Krakowie

  • 29.09.2019, 16:00
  • opr. ap

Podziel się:

Oceń:

Uczniowie z Widełki pasowani w Krakowie Fot. Elżbieta Fabińska Na dziedzińcu Zamku Wysokiego w obecności dyrektora, wychowawczyni i rodziców odbyło się uroczyste ślubowanie pierwszoklasistów oraz pasowanie.
Po zwiedzeniu Krakowa i przywitaniu się ze Smokiem Wawelskim uczniów ze Szkoły Podstawowej w Widełce czekało poważane wydarzenie.

17 września (wtorek) uczniowie z klasy pierwszej Szkoły Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Widełce wraz ze swoją wychowawczynią Elżbietą Fabińską i dyrektorem szkoły Mirosławem Karkutem oraz rodzicami wybrali się oni na uroczyste pasowanie do Zamku na Wawelu w Krakowie. - Dzieci z wielkim zapałem oczekiwały tego wydarzenia - podkreśliła Elżbieta Fabińska. 

Pierwszym etapem wycieczki było  spotkanie ze Smokiem Wawelskim. Następnie wszyscy uczestnicy wycieczki udali się w stronę Zamku Królewskiego, gdzie oczekiwała już przewodniczka, która oprowadziła dzieci i przybliżyła im historię powstania zamku. Opowiedziała o miejscach wspólnie odwiedzanych. Nie lada atrakcją było również odwiedzenie wieży obronnej Zamku Królewskiego na Wzgórzu Wawelskim, na której znajduje się Dzwon Zygmunta.

- Najważniejszym wydarzeniem wycieczki było jednak pasowanie - nadmieniła pedagog. Na dziedzińcu Zamku Wysokiego w obecności dyrektora, wychowawczyni i rodziców odbyło się uroczyste ślubowanie pierwszoklasistów oraz pasowanie. Tam właśnie przed wiekami przechadzała się patronka szkoły- Królowa Jadwiga. Dyrektor szkoły dokonał ceremonii pasowania, dotykając ramienia każdego ucznia dużym ołówkiem i wypowiadając słowa: "Pasuję Cię na ucznia pierwszej klasy". Z okazji tej uroczystości wychowawczyni wręczyła dzieciom dyplomy pasowania oraz pióra.

Po zakończonej uroczystości dzieci miały czas wolny, aby zwiedzić jeszcze ciekawe miejsca w mieście. Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w krakowskim ZOO. - Dzieci z wielkim zainteresowaniem oglądały zwierzęta, które w większości znają tylko z książek lub telewizji - powiedziała Elżbieta Fabińska. Z radosnymi wspomnieniami i czując się już pełnoprawnymi członkami szkoły podstawowej, pierwszoklasiści powrócili do swoich domów. 

opr. ap

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
agencja pracy
agencja pracy 01.10.2019, 18:22
a potem do roboty na zmywaku albo wpolu w anglii jak połowa widełki

Pozostałe