Radni powiatowi przeciwko LGBT. Tylko jedna osoba się wstrzymała

  • 02.10.2019, 14:25 (aktualizacja 02.10.2019, 14:35)
  • js

Podziel się:

Oceń:

Radni powiatowi przeciwko LGBT. Tylko jedna osoba się wstrzymała Fot. Joanna Serafin Radni powiatowi byli niemal jednomyślni.
Rada Powiatu Kolbuszowskiego dołączyła do kilkudziesięciu samorządów, które przyjęły deklarację LGBT. Tylko jeden z radnych nie zagłosował "za".

Jak czytamy w piśmie, które zatwierdziło 14 z 15 obecnych na sesji radnych, rada, kierując się dobrem wspólnym, troską o rodzinę oraz poszanowaniem zasad Konstytucji RP, podejmuje deklarację "Samorząd wolny od ideologii LGBT".

- Radykałowie dążący do rewolucji kulturowej w Polsce atakują wolność słowa, niewinność dzieci, autorytet rodziny i szkoły oraz swobodę przedsiębiorców. Wyrażając sprzeciw wobec tego projektu, pragniemy podkreślić, że u podstawy naszego stanowiska nie stoi brak szacunku dla godności wyżej wspomnianych osób, ale troska o dobro wspólne całego społeczeństwa, a zwłaszcza o poszanowanie praw rodziców i dzieci - czytamy w podjętej deklaracji.

Czternastu radnych powiatowych podpisało się pod tym, że m.in. będą strzegli prawa do wychowania dzieci zgodnie z przekonaniami rodziców. Zrobią również wszystko, aby "do szkół nie mieli wstępu gorszyciele zainteresowani wczesną seksualizacją polskich dzieci uwzględniającą "kwestie tożsamości psychoseksualnej i i identyfikacji płciowej" w myśl tzw. standardów Światowej Organizacji Zdrowia". 

Treść całej deklaracji nie została odczytana podczas sesji przez przewodniczącego Mieczysława Burka. Nikt z samorządowców nie zabrał też głosu w tej sprawie. 

Ostatecznie 14 z 15 obecnych na sali radnych zagłosowało za przyjęciem deklaracji. Jedną z tych osób był Roman Petejko z Cmolasu. - Zagłosowałem na tak, bo takie mam przekonania - powiedział krótko radny. 

Spośród samorządowców jedynie Emil Wilk z Weryni wstrzymał się od głosu. - Wydaje mi się, że nie jestem niczyim przeciwnikiem - powiedział w rozmowie z nami. - Każdy ma prawo podejmować własne decyzje życiowe. Każdy ma prawo do swoich myśli, wypowiedzi i postępowania - dodał radny. 

js

Załączone pliki do pobrania (1)

Zdjęcia (3)


Komentarze (15)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
tomek
tomek 04.10.2019, 13:04
W Kolbuszowej to głos powinni mieć w tej sprawie mieszkańcy a deklaracje mogą sobie przyjmować jakie chcą radni , niech wezmą sie za problemy powiatu a nie bzdurne deklaracje , które nikogo nie obchodzą .
lodga
lodga 03.10.2019, 19:50
jestem lesbijką pochodzącą z Kolbuszowej. przykro się na to patrzy.

bardzo przykro. Mam nadzieje, że Polska się odmieni.
Ela
Ela 03.10.2019, 09:45
Jakie to smutne, że tak bezrozumnych przedstawicieli mamy w radzie. Jeden człowiek, który potrafi czytać. Cała reszta słucha głupot głoszonych z ambony.
Totalne "średniowiecze umysłowe".
Oczywiście wszystko dla dobra rodzin katolickich, bo przecież tylko takie są w Polsce
sprawiedliwy
sprawiedliwy 03.10.2019, 09:38
Bardzo dobrze. Polska zostanie Polską . Jak się wam nie podoba to kto wam broni wyjechać ? Jeżdzcie do Holandii skoro lubicie oglądać całujących się chłopaków na ławce w parku albo na rynku ;)
normalny
normalny 03.10.2019, 15:31
Tu właśnie wychodzi typowa wsiowa mentalność i zaściankowość. W nosie mam czy obok mnie całuje się dwóch chłopaków. Nie robią tym nikomu krzywdy więc niech się całują nawet cały dzień. .
sprawiedliwy
sprawiedliwy 04.10.2019, 07:47
Niby nie przeszkadza , ale jeśli raz się popuści to za 5 lat będą latać na golasa i machać przyrodzeniem do dzieci
"" Bo co to komu przeszkadza , nikomu krzywdy nie robią""
Będzie wolność wyznania to dlaczego musi chodzić ubrany jak może się rozebrać?!
normalny
normalny 04.10.2019, 08:36
W Holandii o której pisałeś latają na golasa i machają przyrodzeniem do dzieci ? Byłem tam i widziałem normalny kraj i normalnych uśmiechniętych ludzi. O machaniu przyrodzeniem do dzieci były ostatnio dwa ciekawe filmy "Kler" i "Tylko nie mów nikomu". Polecam oglądnąć.
sprawiedliwy
sprawiedliwy 04.10.2019, 14:58
Widziałem te filmy , W każdej instytucji są skazy , tylko nie we wszystkich jeszcze wyszły na jaw .
Taka wolność wyznania będzie prowadziła coraz dalej i dzieci patrzące na całujących gejów ubranych na różowo . To im jeszcze bardziej zepsuje psychike .
W Holandii nie dzwine że chodzą uśmiechnięci .
mundus
mundus 03.10.2019, 07:10
Czytajac ponizsze komentaze nie wiedziałem ze ta Kolbuszka tak jest zepsuta moralnie,Czemu tozawdzieczać? gimnazum powołanym przez AWS i Krzaklewskiemu który zamiast Polakiem okazał się berbarzyńca,czy zidioceniu populacji ludzkiej.
Kolbuszowianin
Kolbuszowianin 03.10.2019, 06:44
Zarządzanie strachem, jak widać, w Kolbuszowej się nadal kultywuje.
„Hej patrzcie, to złe LGBT przyjdzie i zdemoralizuje Wam dzieci, ale my to powstrzymaliśmy, bo jesteśmy tacy dzielni. Jesteśmy wybawcami, już nic Waszym dzieciom nie zagraża.”
Żenujące i smutne, że ludzie nie widzą szerzej.
pastor
pastor 02.10.2019, 20:54
co to jest to lgtb , co ma z tym wspólnego samorząd , to sprawa wiary i moralnośći i wychowania
stoper
stoper 02.10.2019, 22:48
Wiara , moralność i dobre wychowanie , powinno cechować samorządowców , a nie pazerność , głupota , zakłamanie. Pewno samorzadowcy potrzebują tego LGBT, aby się podbudować moralnie.
Stop
Stop 02.10.2019, 19:56
Niech przyjmą też deklarację STOP PEDOFILII W KOŚCIELE, dla dobra ogólnospołecznego. Żenada
LGBT
LGBT 02.10.2019, 15:58
Gratulacje dla Pana Emila za zdrowy rozsądek i czytanie ze zrozumieniem! Reszta jak lemingi ślepo podpisują, bo wypada, coś czego nie rozumieją. Dziękuję radnym! Na pewno powstrzymaliscie właśnie plagę osób LGBT w powiecie Kolbuszowskim! Tak ich tu dużo, że już nie ma innego sposobu na ratunek dla tego miejsca!
A
A 02.10.2019, 19:54
Osłuchaja się tony nienawiści z ambony w niedziele i potem głosują nawet nie wiedząc o czym. Wystarczy zacząć myśleć racjonalnie. Każdy człowiek ma prawo do szczęścia - to jest podstawa życia.

Pozostałe