MAJDAN KRÓLEWSKI. Dzieciaki już korzystają

  • 03.10.2019, 18:56 (aktualizacja 03.10.2019, 20:07)
  • Dominika Flak

Podziel się:

Oceń:

MAJDAN KRÓLEWSKI. Dzieciaki już korzystają Fot. D. Flak Najmłodsi korzystali z atrakcji już w miniony weekend. Największym powodzeniem cieszyły się figury w kształcie kolorowych zwierząt.
Prace, związane z budową i zagospodarowaniem publicznego terenu zieleni i rekreacji w Majdanie Królewskim, mają się ku końcowi. Najmłodsi mieszkańcy z przygotowanych dla nich atrakcji już korzystają.

Rewitalizacja placu przy ulicy Jagiellońskiej w Majdanie Królewskim była jedną z najdroższych inwestycji w tym roku w gminie. W czerwcu wójt Jerzy Wilk podpisał umowę na realizację tego zadania z firmą "Arko" z Dzikowca, która została wybrana w drodze przetargu.

Zakres pierwszej części robót objął budowę małego miasteczka ruchu, które pomoże dzieciom w zdobywaniu praktycznej wiedzy w zakresie karty rowerowej. Wykonany został również plac zabaw "zwierzaki", na którym zamontowano urządzenia dla najmłodszych w formie figur w kształcie zwierząt. Utworzony został także plac fontannowy. Zamontowano również kontener sanitarny oraz instalacje elektryczne paneli fotowoltaicznych.

 Druga część zadania przewidywała budowę wiaty, zjazdu, drogi wewnętrznej  i chodników. W ramach prac wykonane zostały roboty budowlane małej architektury placu fontannowego. Przyłączona została woda i kanalizacja. Zamontowane zostały również oświetlenie terenu.

Wartość całkowita projektu wyniosła 882 tys. 771 zł, w tym unijne dofinansowanie -  251 402 zł.

Dzięki inwestycji dzieci i młodzież będą aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu. Jak informują majdańscy urzędnicy, obiekt będzie ogólnodostępny i nieodpłatny dla wszystkich mieszkańców. - Plac, który powstał, to bardzo fajna sprawa dla dzieciaków - mówi mama czteroletniego Adasia. - Największą atrakcją są, według mojego syna, te kolorowe zwierzątka - zauważa nasza rozmówczyni i dodaje, że teraz będzie częściej przychodzić ze swoim dzieckiem na plac przy Jagiellońskiej.

Dominika Flak

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
majdaniak
majdaniak 04.10.2019, 17:54
Sam pomysl 9k. ale usytuowanie tuz przy DK9 pomyłka.

Pozostałe