Z PODKARPACIA. Pobił dwóch mężczyzn, teraz trafi za kratki

  • 06.10.2019, 16:00
  • ap

Podziel się:

Oceń:

Z PODKARPACIA. Pobił dwóch mężczyzn, teraz trafi za kratki Archiwum Za przestępstwa jakich się dopuścił, grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.
Najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie 25-latek, który jest podejrzany o pobicie dwóch mieszkańców Tarnobrzega. Przed kilkoma tygodniami zaatakował kierowcę busa, tylko dlatego, że zwrócił mu uwagę, by nie pił piwa przed blokiem. Innego mężczyznę brutalnie pobił metalową rurką. Policjanci zatrzymali napastnika, usłyszał 3 zarzuty. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Do pierwszego zdarzenia doszło w sierpniu, na tarnobrzeskim osiedlu Serbinów. Przed jednym z bloków przy ul. Matejki, młody mężczyzna zaatakował kierowcę busa, który zwrócił uwagę, aby mężczyźni, siedzący na ławce, nie pili piwa w miejscu publicznym. Wówczas jeden z nich odpowiedział agresją. Podszedł do kierowcy i kilkakrotnie uderzył go w głowę. Napastnik oddalił się wspólnie z kolegą w nieznanym kierunku. 41-latek wymagał pomocy lekarskiej. Stwierdzono u niego złamanie żuchwy i uraz twarzy.

Policjanci zawiadomieni o zdarzeniu, rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Ustalili i zatrzymali mężczyznę, który mógł mieć związek z tym przestępstwem. To 25 - letni mieszkaniec Tarnobrzega. W przeszłości notowany za przestępstwa kryminalne. Mężczyzna został przesłuchany, a zebrane dowody pozwoliły na przedstawienie mu zarzutów, do których popełnienia się przyznał.

W tej sprawie Prokurator Rejonowy w Tarnobrzegu zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji, zakazu zbliżania i kontaktowania się z pokrzywdzonym oraz zakazu opuszczania kraju.

Pod koniec września br. 25-latek zaatakował innego mężczyznę. Do zdarzenia doszło w rejonie ul. Kossaka, przed jednym ze śmietników. 25 - latek przy pomocy metalowej rurki pobił 32 - letniego mieszkańca Tarnobrzega. Wielokrotnie uderzał mężczyznę w głowę, ręce i nogi. Poszkodowany trafił do szpitala. Stwierdzono u niego złamania palców rąk i urazy twarzy. 

Dochodzenie w sprawie wszczęli policjanci wydziału dochodzeniowo - śledzczego tarnobrzeskiej jednostki.  Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutów 25 - letniemu mężczyźnie. Podejrzany odpowie za uszkodzenie ciała oraz groźby karalne.

Sąd przychylił się do wniosku policji i prokuratury i zastosował wobec podejrzanego areszt tymczasowy, w którym mężczyzna spędzi najbliższe dwa miesiące.

Za przestępstwa jakich się dopuścił, grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

ap

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
ryss
ryss 07.10.2019, 17:37
za cos takiego to powinno byc 5 lat ale konkretnych robót na rzecz tych poszkodowanych oraz na swoje utrzymanie w wiezieniu

Pozostałe