Mieszkaniec gminy Kolbuszowa na maratonie w Berlinie

  • 08.10.2019, 10:17 (aktualizacja 08.10.2019, 13:24)
  • ap

Podziel się:

Oceń:

Mieszkaniec gminy Kolbuszowa na maratonie w Berlinie UM Kolbuszowa Serdecznie gratulujemy wspaniałego wyniku oraz życzymy dalszych sukcesów w kolejnych biegach.
Sukcesem może cieszyć się mieszkaniec naszej gminy Dawid Poborca, który w dniu 29 września br. uczestniczył w 46. edycji BMW Berlin-Marathon. Organizowany w stolicy Niemiec maraton należy do sześciu biegów zaliczanych do prestiżowego cyklu Abbott World Marathon Majors, które odbywają się również w takich miastach jak: Tokio, Boston, Londyn, Chicago i Nowy Jork. Zakwalifikowanie się do berlińskiego maratonu nie jest prostym zadaniem. Aby wziąć w nim udział należy spełniać wysokie wymagania czasowe stawiane przez organizatorów biegu lub w drodze losowania pakietów (spośród tysięcy chętnych z całego świata).

Tegoroczny maraton w Berlinie zgromadził na starcie blisko 47 tysięcy zawodników ze 150 krajów, a także 140 tysięczną rzeszę kibiców na trasie biegu. Warto zaznaczyć, że na liście startowej BMW Berlin-Marathon nie brakowało zawodników światowej klasy. Jednym z nich był etiopski trzykrotny mistrz olimpijski oraz zdobywca złotych medali na mistrzostwach świata Kenenisa Bekele.

Dawid bieganie uprawia już od ponad 10 lat. Oprócz odbywania regularnych treningów, uczestniczy również w biegach krajowych w tym półmaratonach, maratonach i biegach górskich, czego dowodem jest okazała kolekcja zdobytych jak dotąd pamiątkowych medali. Udział w berlińskim maratonie był jego wielkim marzeniem oraz ogromnym wyzwaniem. Nasz maratończyk bardzo skrupulatnie przygotowywał się do startu. Prowadził systematyczne treningi biegowe 6 razy w tygodniu, w ramach których przebył łącznie ponad 1300 km w terenie i na bieżni. Pomimo deszczowej pogody podczas biegu w Berlinie „królewski dystans” udało mu się ukończyć w czasie 3:31:24, co uplasowało go na 8 300 pozycji wśród 44 067 zawodników, którzy dotarli do mety tegorocznego maratonu. Jak wspomina uwieńczeniem wytężonych treningów oraz samego biegu maratońskiego jest okazały (oraz po sprawdzeniu również ciężki) medal z 46. BMW Berlin-Marathon.  Dawid nie zamierza spocząć na laurach i już planuje udział w kolejnych międzynarodowych biegach. Tajemnicą tylko pozostaje w jakiej stolicy tym razem?

 

ap

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe