Z REGIONU. Przestępstwo wyborcze w Mielcu. Są też inne incydenty [WYBORY 2019]

  • 13.10.2019, 18:24 (aktualizacja 13.10.2019, 18:41)
  • js/ał

Podziel się:

Oceń:

Z REGIONU. Przestępstwo wyborcze w Mielcu. Są też inne incydenty [WYBORY 2019] Fot. Archiwum Korso
Na ulicy Wojsławskiej w Mielcu kobieta wyniosła kartę do głosowania z lokalu wyborczego. Policja odnotowała także dwa przypadki zakłócenia ciszy wyborczej.

Jak informuje asp. Urszula Chmura, rzecznik prasowy KPP w Mielcu - na ulicy Wojsławskiej pewna osoba wyniosła z lokalu wyborczego kartę do głosowania i posiadała ją poza lokalem wyborczym (przestępstwo z Art.497 a Kodeksu Wyborczego).

Mielecka policja zanotowała również dwa przypadki zakłócania ciszy wyborczej. Pierwszy dotyczy uszkodzenia plakatu poprzez jego porysowane na ulicy Zygmuntowskiej w Mielcu. Drugi to umieszczenie tablic z wizerunkiem kandydata przed szkołą podstawową nr 11 przy ul. Wyszyńskiego w Mielcu. Te dwa przypadki są traktowane jako wykroczenia.

A jak sytuacja wygląda w powiecie kolbuszowskim? Jolanta Skubisz - Tęcza, rzecznik KPP w Kolbuszowej, powiedziała nam po godz. 18, że do tej pory nie odnotowano ani przypadków zakłócania ciszy wyborczej, ani też innych incydentów związanych z wyborami. 

js/ał

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe