Inwestycje drogowe w powiecie kolbuszowskim

  • 17.10.2019, 18:00
  • ap

Podziel się:

Oceń:

Inwestycje drogowe w powiecie kolbuszowskim Fot. Archiwum Budowane są również nowe odcinki chodników.
Aktualnie na drogach powiatowych realizowane są ostatnie w tym roku prace remontowe. Budowane są również nowe odcinki chodników.

Duża inwestycja odbywa się obecnie w Woli Raniżowskiej. W miejscowości tej ekipy budowlane pracują przy remoncie nawierzchni oraz budowie chodnika już od kilku tygodni. W ramach tego zadania przebudowywana jest droga na długości 3,11 km oraz poszerzana do 6 m. Oprócz tego przebudowywany jest istniejący chodnik na długości prawie 800 m, budowany jest również nowy deptak dla pieszych na długości 1,5 km. Przebudowywane są także zjazdy i rowy.
 
Inwestycja ta finansowana jest ze środków Funduszu Dróg Samorządowych. Z tego źródła Samorząd Powiatu Kolbuszowskiego pozyskał prawie 2 miliony złotych (1 992 185 zł). W sumie całe zadanie ma kosztować prawie 4 miliony złotych (3 984 370 zł).
 
Budowlańcy pracują także w Weryni. Inwestycja ta odbywa się w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Z tego źródła Samorząd Powiatu Kolbuszowskiego otrzymał dofinansowanie w wysokości 80 procent zadania, pozostałe 20 proc. natomiast pochodzi z budżetu Powiatu Kolbuszowskiego. Nawierzchnia w Weryni modernizowana jest na długości 1 674 metrów.
Droga powiatowa remontowana jest również w Mechowcu i Płazówce. Zadanie to, podobnie jak poprzednie, finansowane jest z Funduszu Dróg Samorządowych oraz budżetu Samorządu Powiatu Kolbuszowskiego. Planowo zmodernizowany zostanie odcinek drogi na długości 2 km 165 m.
 
Trzecia inwestycja, w ramach której powstanie nowy chodnik na długości 845 m, prowadzona jest w Dzikowcu. Koszt tego zadania wynosi 1 088 043 zł, z czego 80 proc. stanowi dotacja z Funduszu Dróg Samorządowych, zaś 20 proc. z budżetu gminy Dzikowiec. Nowy chodnik pojawi się po lewej stronie, jadąc w kierunku Mechowca, do granicy z tą miejscowością.
 
I ostatnia inwestycja drogowa jaka jest aktualnie realizowana dotyczy miejscowości Przedbórz. Tam powstaje obecnie chodnik dla pieszych na długości 239 m. W zadaniu tym partycypuje gmina Kolbuszowa kwotą 100 tys. zł oraz Samorząd Powiatu Kolbuszowskiego kwotą w wysokości 18 939 zł.

ap

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Edek
Edek 18.10.2019, 18:33
Kogo to pomysł?

Pozostałe