Z PODKARPACIA. Policja ostrzega seniorów przed oszustami

  • 19.10.2019, 18:36
  • ap

Podziel się:

Oceń:

Z PODKARPACIA. Policja ostrzega seniorów przed oszustami Archiwum Przypomnijmy jak nie stać się ofiarą oszustów.
81-letni mieszkaniec Leska stracił wczoraj ponad 3000 zł, oszukany przez przestępców. Policjanci po raz kolejny przypominają, że funkcjonariusze Policji NIGDY nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie. Nie proszą również o wypłacanie pieniędzy z kont bankowych, przelewanie na inne konta lub przekazywanie ich innym osobom.
Początkiem tygodnia do starszego mieszkańca Leska zadzwonił mężczyzna podszywający się pod funkcjonariusza Policji. Przestępca poinformował, że córka 81-latka miała wypadek samochodowy, ale jeśli ojciec zapłaci za zniszczony samochód, jego córka nie zostanie pociągnięta do odpowiedzialności. Po chwili do mieszkania 81-latka przyszedł mężczyzna podający się za kuriera sądowego, któremu ten przekazał wszystkie oszczędności, jakie miał w domu, czyli kwotę ponad 3000 zł. Dopiero później oszukany mężczyzna zweryfikował, że córka nie miała żadnego wypadku i zgłosił przestępstwo na Policję. 

Przypomnijmy jak nie stać się ofiarą oszustów?
  • Przede wszystkim należy zachować ostrożność - jeżeli dzwoni do nas ktoś, kto podszywa się pod członka naszej rodziny i prosi o pieniądze lub policjanta, który mówi, że nasze pieniądze są zagrożone, nie podejmujmy żadnych pochopnych działań. Podziel się zaraz tą informacją z bliskimi, nie działaj sam. Pamiętajmy, że nikt nie będzie nam miał za złe tego, że zachowujemy się rozsądnie. Nie ulegajmy presji czasu wywieranej przez oszustów
  • Potwierdzić dane osoby dzwoniącej możemy jedynie poprzez rozłączenie rozmowy telefonicznej i wybranie numeru alarmowego 112.
  • Nigdy nie informujmy nikogo o ilości pieniędzy, które mamy w domu lub przechowujemy na kontach bankowych.
  • W szczególności pamiętajmy o tym, że funkcjonariusze Policji NIGDY nie informują o prowadzonych przez siebie działaniach telefonicznie! Nigdy nie proszą też o przekazanie pieniędzy nieznanej osobie lub przelanie na inne konta bankowe.
     
W momencie, kiedy ktoś będzie chciał nas oszukać, podając się przez telefon za policjanta – zakończmy rozmowę telefoniczną! Nie wdawajmy się w rozmowę z oszustem.
ap

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Justyna
Justyna 27.10.2019, 21:16
Jak dzwoni ktoś nieznajomy to ja swojej babci mówię, żeby w żadne dyskusje się nie wdawała, bo to nigdy nie wiadomo a mówić przekonująco to potrafią. Taka geriamedica słyszałam, że wydzwaniają z zaproszeniem na badania a potem na pakiety medyczne po kilka nawet tysięcy namawiają. Nie dawać się namówić na nic najlepiej.
No chyba nie
No chyba nie 22.10.2019, 08:25
"W momencie, kiedy ktoś będzie chciał nas oszukać, podając się przez telefon za policjanta – zakończmy rozmowę telefoniczną! Nie wdawajmy się w rozmowę z oszustem."
No chyba nie, Powinniśmy się umówić na spotkanie, a następnie powiadomić policję, aby podesłali nieumundurowanych funkcjonariuszy, którzy będą uczestniczyć w "transakcji". Tym sposobem oszust zostanie zatrzymany i nie oszuka kogoś innego. Jeśli będziemy się rozłączać to w końcu trafi na kogoś kogo uda mu się oszukać.

Pozostałe