MAJDAN KRÓLEWSKI. Mieszkańcy wciąż nie chcą Wałęsy

  • 21.10.2019, 08:26 (aktualizacja 21.10.2019, 08:38)
  • Dominika Flak

Podziel się:

Oceń:

MAJDAN KRÓLEWSKI. Mieszkańcy wciąż nie chcą Wałęsy Fot. Archiwum Grupa mieszkańców gminy Majdan Królewski proponuje, aby z listy honorowych obywateli gminy usunąć Lecha Wałęsę.
Po niemal dwóch latach, od odrzucenia przez radnych wniosku w sprawie pozbawienia Lecha Wałęsy tytułu Honorowego Obywatela Gminy Majdan Królewski, odezwali się jego autorzy. Czego oczekują od radnych? I czy rada gminy podejmie w tej sprawie jakieś działania?

- Kolejny raz wracamy do sprawy odebrania Lechowi Wałęsie tytułu Honorowego Obywatela Gminy Majdan Królewski nadanego mu w 1995 r. - czytamy w piśmie skierowanym do wiadomości także naszej redakcji. - Były prezydent nie powinien już być honorowym obywatelem majdańskiej gminy - piszą autorzy wniosku. 

 

Obraził Morawieckiego

- W imieniu mieszkańców, którzy złożyli swoje podpisy pod wnioskiem o odebranie Lechowi Wałęsie tytułu Honorowego Obywatela Gminy Majdan Królewski, stwierdzam, że były prezydent na ten tytuł nie zasługuje - wyjaśnia Tadeusz Wójtowicz, jeden z inicjatorów pisma. - Nie stanowi on żadnego wzoru dla młodego pokolenia. O klasie człowieka świadczy to, w jaki sposób przyznaje się do błędów. Lech Wałęsa tego nie zrobił - stwierdza.

Zdaniem Tadeusza Wójtowicza, Lech Wałęsa "w ostatnich dniach również wystawił sobie najgorsze świadectwo". - Obraził założyciela "Solidarności Walczącej" śp. Kornela Morawieckiego, nazywając go zdrajcą. Gdy śp. Kornel Morawiecki walczył z komunistami, Lech Wałęsa się z nimi wtedy układał - twierdzi nasz rozmówca.

- Czy Lech Wałęsa, który przekroczył granice wszelkiej przyzwoitości, uczciwości i zwykłego człowieczeństwa ma być nadal honorowym obywatelem naszej gminy? - podsumowuje pytaniem pismo Wójtowicz.

 

 

Negatywna opinia

O pozbawienie Lecha Wałęsy tytułu Honorowego Obywatela Gminy Majdan Królewski zawnioskowała w styczniu 2017 roku grupa mieszkańców Majdanu Królewskiego. Pod pisemnym wnioskiem w tej sprawie podpisało się wtedy 165 osób.

Ostateczna decyzja w sprawie pozbawienia Wałęsy honorowego tytułu zapadła 21 listopada 2017 roku, podczas sesji rady gminy. (Uchwała w sprawie pozbawienia Wałęsy tytułu trafiła na obrady po uzyskaniu pozytywnej opinii komisji rewizyjnej).

Tuż przed decydującym głosowaniem nikt z radnych głosu nie zabrał. "Za"pozbawieniem Lecha Wałęsy tytułu zagłosował na sesji tylko jeden radny, przeciw było pięć osób, a sześć wstrzymało się od głosu. Tym samym uchwała została odrzucona, a Wałęsa pozostał Honorowym Obywatelem Gminy Majdan Królewski.

 

Oczekują uchwały

W poniedziałek, 14 października, w sprawie pisma skontaktowaliśmy się z jednym z jego inicjatorów. Tadeusz Wójtowicz przyznał, że razem z mieszkańcami, którzy podpisali się pod wnioskiem dwa lata temu, oczekują, że rada gminy podejmie uchwałę w sprawie pozbawienia Wałęsy honorowego tytułu.

O komentarz w sprawie pisma poprosiliśmy również Waldemara Kamińskiego, przewodniczącego Rady Gminy Majdan Królewski. Jak powiedział nam szef majdańskiej rady gminy, Biuro Obsługi Rady Gminy w Majdanie Królewskim poinformowało go o tym, że pismo w tej sprawie wpłynęło do rady. Dodał, że dokładnej jego treści jeszcze nie zna. Zapewnił jednak, że zapozna radnych z tym pismem podczas najbliższej sesji oraz skieruje je do prac komisji. Do tematu więc wrócimy niebawem.

Honorowi obywatele gminy Majdan Królewski:
- Generał Felicjan Sławoj Składkowski - Premier RP w latach 1936-1939
- Lech Wałęsa - Prezydent RP w latach 1990-1995
- Kardynał Adam Kozłowiecki
- Papież Jan Paweł II
- Ksiądz Prałat Władysław Włodarczyk
Dominika Flak

Komentarze (48)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
kapusiomania
kapusiomania 30.10.2019, 21:40
wszystkie kapusie pozdrawiaja kapusia konesera z turystycznej
strzelec
strzelec 25.10.2019, 18:13
dajcie se siana , bo tylko ośmieszacie majdan, wiadomo starość , jednemu interes nie idzie , drugiemu nie staje, globalizaacja , młodzież wyjezdza,
miałą być ameryka, a jest wiocha
ale nie szukajcie winny w wałesie, tylko w braku edukacji i wychowania patritycznego
Koneser z Turystycznej
Koneser z Turystycznej 25.10.2019, 13:01
Pan Wójtowicz i osoby które podpisały się pod wnioskiem o pozbawienie honorowego obywatelstwa Prezydentowi Wałęsie, zapewne celu nie osiągną bo w gminie nikt nie ma na tyle odwagi żeby być na ustach całej Polski, pewnym jest raczej ze szybko by się to w prasie rozniosło. Przypadkowo jednak, ta petycja pokazała jak wielu ludzi identyfikuje się z hochsztaplerem „ Bolkiem” i jak wielu ludziom obcy jest wstyd i honor. Wierzcie dalej w bajki o obaleniu komunizmu przez elektryka i skakaniu przez mur.
ciekawy
ciekawy 25.10.2019, 11:55
Przepraszam,,jakto nie chca"? a pała i zimna woda zapomnieli jak skutkuje? szczgólnie zima
OTUA
OTUA 25.10.2019, 08:19
przecież tacy jak ty "wolność" i Bolek wyją i kwiczą że demokracja i praworządność się skończyła a tu proszę doceniasz obecną władzę i potwierdzasz że koszulka u wodza poważna jak on sam.Jeszcze trochę i przestaniesz tęsknić za tą pałką w rękach i wyższą emeryturą?

wolność
wolność 24.10.2019, 22:13
demokracja ma to do siebie, że prosty chłop z majdanu może sobie ponarzekać i pluć na prezydenta jak w ameryce
bo za króla chrobrego jakby pluł na króla to by dostał 25 batów, został by wtrącony do lochu , sprzątał by w stajniach królewskich i chwalił by króla że z łaski dał mu robote na dworze,
a za komuny dostał by kilka pał po plechach i łydkach za narzekanie na włądze , nakaz pracy , szturmówke w łapy na pierwszego maja i donosiłby na kolegów żeby awansować
ale chop pańszczyżniany zostanie chłopem pańszczyżnianym , nigdy nie dorośnie do wolności i demokracji i nigdy tego nie doceni
mundus
mundus 25.10.2019, 11:57
Demokracja ma to do siebie,ze kazdy głos ma znaczenie,jednak ze wzgledu na to ze głupich zawsze jest duzo wiecej nizmadrych,dowładzy dochodza przewaznie durnie,wybrani przez wiekszosc durnowatych.
generał
generał 24.10.2019, 19:55
jeszcze trochę i sie dowiemy ze komunizm w polsce obalili ludzie z majdanu król jakiś tadek z koneserem, powinno sie im dać honorowe obywatelstwo i postawić pownik koło urzędu,
były kolega
były kolega 24.10.2019, 19:41
długo nie wiedzieliśmy kto w turystycznej donosi, nie miał nakazu pracy, cały dzień siedział, a jakoś nikt go nie ruszył, nic nie mówił, a wszystko na komendzie wiedzieli, kto drzewo kradnie z lasu, kto co mówi ,dziwnie mu nie spuszczali powietrza z kołą choć jechał pijany, chcieliśmy żeby nam pokazali jego teczke w ipn , jakoś jej nie było, a nasze były, zróbcie se lustracje w majdanie, zacznijcie od siebie, czepianie sie wałesy to odwracanie uwagi
TW
TW 24.10.2019, 13:59
"obniżone emerytury" stanęły w obronie współpracownika
samorządowcy
samorządowcy 23.10.2019, 20:50
Rada Gminy i Wójt zachowują sie znakomicie , z mącicielami sie nie rozmawia i sie ich z daleka omija
kodeks karny
kodeks karny 23.10.2019, 20:48
Prezydent RP , utoższamia majestat Państwa i Narodu,
opluwanie Prezydenta świadczy o tobie i waszym poziomie, a do tego jest karalne
prawo
prawo 23.10.2019, 20:45
PAMIĘTAJ , w Polsce do wydawania wyroków są powołane niezalężne i niezawisłe sądy, no chyba że w majdanei jest inaczej, a za oczernianie innych to ty może odpowiedzieć
smurfon
smurfon 23.10.2019, 20:17
ktoś zbiera jakieś podpisy, ludzie coś tam podpisują,żeby sie nie okazało że są to zapisy do robót publicznych albo kolejka do odrabiania pańszczyżny ,
wyborca
wyborca 23.10.2019, 20:07
no widać ,żę kampania o stołek wójta w majdanie się zaczęła
Koneser z Turystycznej
Koneser z Turystycznej 23.10.2019, 10:46
Obrońców kapusia widzę nie brakuje.
raczek
raczek 22.10.2019, 21:03
jak rada go nie pozbawi to wojt mu kupi 3osiolki i niech pasie sobie pod bachnatem dzieci beda sie z oslow cieszyc bedzie4 dorodne osly
kolbuszowa
kolbuszowa 22.10.2019, 19:56
20 lat temu gmina majdan była fenomenem rozwoju, teraz jest pośmiewikiem na całą okolice , więcej takich tadków
bolek aut
bolek aut 23.10.2019, 17:54
20 lat temu, ech, nie wiesz co się działo w gminie i urzędzie, ale teraz nie jest lepiej
urban
urban 22.10.2019, 19:53
no dobra nie chcecie bolka , to se weżcie olka,
emigrant
emigrant 22.10.2019, 19:45
majda ńskie pochodzenie,też mi zaszczyt , młodzież ucieka stąd , gdzie tylko da, od tejgo dziadostwa i gadaniny,
prawda i uczciwość
prawda i uczciwość 22.10.2019, 19:34
a znacie takie powiedzenie, kto jest bez grzechu , niech pierwszy podniesie kamień i uderzy, a wiecie ilu było i kto , kapusiów , donosicieli, ormowców ilu miało teczki, w gminie majdan, pasuje to udostępnić,

Pozostałe