Ciężka sytuacja w przytulisku w Kolbuszowej

  • 21.10.2019, 10:12 (aktualizacja 21.10.2019, 11:25)
  • Bartosz Posłuszny

Podziel się:

Oceń:

Ciężka sytuacja w przytulisku w Kolbuszowej Fot. Archiwum Przytulisko dla bezdomnych zwierząt w Kolbuszowej boryka się z bardzo dużą liczbą bezpańskich kotów.
Przytulisko dla bezdomnych zwierząt w Kolbuszowej boryka się z problemem bezpańskich kotów. W ostatnim czasie ich liczba wzrosła. Opiekunowie apelują o pomoc w znalezieniu dla nich nowych domów.

Przytulisko o sytuacji napisało między innymi na swoim facebookowym profilu. - Nasze przytulisko jest przede wszystkim przeznaczone dla piesków. Dotychczas nie przyjmowaliśmy kotków, lub ograniczaliśmy ich przyjęcia do sytuacji ekstremalnych, wymagających natychmiastowej interwencji i pomocy lekarza weterynarii. Zgodnie zresztą między innymi z wytycznymi Głównego Lekarza Weterynarii - czytamy. 

Koty w przytulisku  

 

 Jak informują dalej pracownicy przytuliska, w tym roku na skutek licznych zgłoszeń i próśb, przyjmowali oni praktycznie wszystkie koty. - W niektórych okresach było ich 16, a nawet więcej. Wśród nich były maleństwa, które karmiliśmy ze strzykawki, wymagające specjalistycznej karmy i szczególnej troski - opisują sytuację. 

W ostatnim czasie do opiekunów w ciągu jednej godziny przywieziono cztery, kilkutygodniowe  kociaki. - Mimo wspólnych starań to zadanie przerosło nasze możliwości, nie jesteśmy w stanie zapewnić im stosownej opieki - martwią się wolontariusze. - Jesteśmy zmuszeni zdecydowanie ograniczyć przyjęcia kotów. 

 

Duża ilość 

 

 Jak informuje Grzegorz Dzimiera, komendant Straży Miejskiej w Kolbuszowej, w chwili obecnej w przytulisku prowadzonym przez gminę znajduje się dziewięć kotów, w tym trzy w wieku od 1,5 do 3 lat, oraz 6 w wieku od 4 do 8 miesięcy. - Trzymane są one w trybie półwolnościowym. Mają możliwość praktycznie dowolnego opuszczania pomieszczenia, wychodzenia na pole i powrotu. Ponadto w przychodni przebywa sześć kolejnych kotów - opisuje przedstawiciel przytuliska. 

Bartosz Posłuszny

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Naczelny Troll.
Naczelny Troll. 22.10.2019, 08:27
Ta chora mentalność, że kotów nie wolno sterylizować bez jednego miotu powoduje właśnie takie przepełnienie oraz ogólny problem. Trzeba zwiększyć świadomość właścicieli w tym zakresie, ponieważ jest to w sumie sytuacja patologiczna gdy Kotka wyda na świat przez swoje życie około 20 kociąt, które wydadzą na świat kolejne 20 itd itd, a nigdy nie znajdzie się tylu chętnych. Tak, te zwierzęta są kochane ale musimy kontrolować ich rozmnażanie tak jak innych, a pozostawienie tego naturze zaowocuje jeszcze większą plagą. Czekam na merytoryczną dyskusję, a nie wiadro pomyj i inwektyw, choć patrząc tutaj po komentarzach raczej nie ma czego się spodziewać.

Pozostałe