Gmina Cmolas kupi sklep w Jagodniku

  • 22.10.2019, 10:18
  • Bartosz Posłuszny

Podziel się:

Oceń:

Gmina Cmolas kupi sklep w Jagodniku Fot. Archiwum 14 radnych obecnych na sesji zagłosowali za zakupem części lokalu. 
Mieszkańcy wsi prosili o jego zakup, aby budynek w całości należał do gminy. Aktualnie należy do gminnej spółdzielni

Jak poinformowała Krystyna Róg, skarbnik gminy Cmolas, urząd po zmianach w budżecie zabezpieczył 80 tys. zł na zakup części budynku w Jagodniku od gminnej spółdzielni. W tej sprawie zwołano sesję nadzwyczajną, która odbyła się końcem września. 

- Chciałem zwrócić uwagę, ponieważ identyczna sytuacja jest w Porębach Dymarskich - zauważył Stanisław Siębor, radny. Jak podkreślił, nie ma jednak pośpiechu, aby zainteresować się zakupem lokalu od gminnej spółdzielni w Porębach. - Nie ma na razie konkretnego nabywcy. Jak dodał rajca, do przyszłorocznego budżetu klub radnych będzie jednak wnioskował o zabezpieczenie pieniędzy na jego zakup. - Nieoficjalnie mam też informację od gminnej spółdzielni, że są w stanie dostosować się do jakiegoś zaproponowanego terminu, jeżeli taka propozycja ze strony gminy nastąpi - poinformował Siębor. 

Dariusz Piechota, radny z Cmolasu, dopytywał o ostateczną kwotę za lokal oraz ewentualne zbicie ceny. - Warto by było, żeby ten lokal sam zarabiał na siebie, tak żebyśmy w perspektywie czasu odzyskali te środki - podkreśliła w dyskusji radna Magdalena Szpyt. 

Jak zauważył Eugeniusz Galek, wójt, gmina Cmolas kupuje lokal w Jagodniku na sklep,żeby tamtejsi mieszkańcy nie byli pokrzywdzeni. - Bo z tego sklepu korzystali i pewnie korzystać będą - podkreślił, dodając, że kwota 80 tys. będzie na pewno zbliżona do ostatecznej. - W trybie jak najszybszym będziemy starać się kupić ten sklep, żeby w całości budynek należał do gminy - skwitował włodarz. 

14 radnych obecnych na sesji zagłosowali za zakupem części lokalu. 

Bartosz Posłuszny

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe