Mieszkańcy Kosów na wymianę oświetlenie czekali prawie 10 lat

  • 23.10.2019, 10:00
  • ap

Podziel się:

Oceń:

Mieszkańcy Kosów na wymianę oświetlenie czekali prawie 10 lat Fot. A. Pocałuń Radny Róg o sytuacji mówił na temat budowy oświetlenia.
Ul. Mielecka jest ruchliwa, dlatego dla samorządowców jest to sygnał, aby wykonać to jak należy. Na ostatniej sesji radni przedyskutowali ten temat.

Rozpoczął go Adam Chlebowski z Huciny, który zaznaczył, że wypowiada się w imieniu mieszkańców swojej wsi, chociaż temat dotyczy Kosów. Chodziło o wymianę oświetlenia ulicznego - inwestycji, która już trwa. 

 

Niebezpiecznie? 

- Jest już zadyma o to - dopowiedział przewodniczący prezydium Rober Róg i dodał: - Miałem o tym mówić, dobrze, że pan zaczął - skierował swoje słowa do Chlebowskiego. 

Radny z Huciny nadmienił, że oświetlenie jest ważne i każdy je potrzebuje, ale już są pewne uwagi. - Cieszą się wszyscy, ale już mi zarzucono, dlaczego słup stoi praktycznie 60 cm od jezdni - zaczął Adam Chlebowski - Nie znam sprawy, ale czy nie dałoby się przestawić ten słup? - dopytywał. Samorządowiec podkreślił, że jest on przy drodze gminnej, ale na obecne czasy nie jest zbyt dobre, aby taka odległość dzieliła go od pasa jezdni. 

- Droga jest prosta, ale zaraz jest skrzyżowanie- zaznaczył Chlebowski. Radny dodał także. że tam, gdzie powinna być lampa, to jej nie będzie. Przypomniał, że w rejonie połączenia Kosów z Huciną jest łuk drogi, przy którym rosną potężne świerki. 

Adam Chlebowski nadmienił, że za poprzedniej jeszcze kadencji rady ustalono, że znajdują się one w naszym pasie drogowym. Należałoby więc dążyć do tego, aby te świerki przerzedzić albo właściciel musi je konkretnie obciąć. - Wiem, że prawdopodobnie nie będzie tam lampy, ale byłbym szczęśliwy, gdyby się tam jednak na tym łuku się znalazła - podkreślił przedstawiciel Huciny. Do radnego docierały sygnały od mieszkańców, którzy narzekali na to, że na wspomnianym odcinku traktu gałęzie niszczą im samochody. 

Ma być dobrze

Robert Róg przypomniał, że z budżetu na tę inwestycję zostało przeznaczonych ok. 60 tys. zł. Jak wyjaśnił ustalenia miejsca oświetlenie były również pod kątem, być może w przyszłości, budowy chodnika. - Nie będę się za dużo wypowiadał. To, co nie jest jeszcze nie terenie Kosów zrobione, wygląda na to, że nowe słupy będą musiały się pojawić, ponieważ na tym terenie 4 słupy są w sadach, podwórkach itd - wytłumaczył Robert Róg. Podkreślił on także, że ma nadzieję, że będzie to zgodne z założeniami magistratu i oświetlenie zostanie wyprowadzone "do drogi".

 Przewodniczący prezydium w gminie Niwiska zdaje sobie sprawę z tego, że mieszkańcy na tę chwilę są dość mocno zniesmaczeni tym stanem rzeczy. - Może ktoś z pracowników wykonujących inwestycję wprowadził ich w błąd - domniemywał Róg. Niemniej jednak samorząd jest na etapie realizacji. - Dobrze by było bardzo solidnie się temu tematowi przyjrzeć, żeby za chwilę nie było takiej sytuacji, że zrobiliśmy znowu coś nie spełnia ani oczekiwań mieszkańców, ani oczekiwań samych w sobie - powiedział Robert Róg.

Radny Róg ma nadzieję, że słupy według projektu zostaną wyprowadzone i znajdą się przy drodze. - Najważniejsze jest, abyśmy dalej nie popełniali tych błędów i aby przy tej inwestycji zostało to dopilnowane - podkreślił przewodniczący prezydium i dodał: - Nawet jeżeli wiązałoby się to z dodatkowymi kosztami. 

Jak zaznaczyła szefowa gminy, wykonawca dopiero rozpoczął inwestycję. Przedsięwzięcie jest realizowane z pozwoleniem i dokumentacją. Wójt odniosła się do słów radnego Chlebowskiego, wyjaśniając, że nieprawdą jest, że świerki są w pasie drogowym.

 - Będzie świeciła co druga lampa, a po całej długości będą LED-y - podsumowała Elżbieta Wróbel, wójt gminy Niwiska. 

ap

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
mundus
mundus 24.10.2019, 10:58
Pan Adam Chlebowki,radny Gminy Niwiska,jeden z nielicznych który wie czego chce,mózgu uzywa z godnie z załozeniem stwórcy,no i wykazujacy autetyczna troske o srodowisko,w którym przyszło mu zyć..Szacunek.

Pozostałe