Tabliczki z oznaczeniem przysiółków pojawią się już niedługo

  • 25.10.2019, 20:25
  • Bartosz Posłuszny

Podziel się:

Oceń:

Tabliczki z oznaczeniem przysiółków pojawią się już niedługo Fot. B.Posłuszny 4 tys. zł - tyle pieniędzy mieszkańcy zabezpieczyli z funduszu sołeckiego.
W Porębach Dymarskich mają pojawić się drogowskazy z numeracją domów. - Nieraz ktoś błądzi, nie wie, jak dojechać - zauważa Teresa Maciąg, sołtys wsi.

Wykonanie drogowskazów z numeracją domów do poszczególnych przysiółków, wzdłuż drogi powiatowej, kosztować ma około 4 tys. zł. Tyle pieniędzy mieszkańcy zabezpieczyli z funduszu sołeckiego. - Mieszkańcy znają swoją miejscowość, ale może to ułatwić dojazd na przykład karetce pogotowia, straży pożarnej czy kurierom - mówi sołtyska. - Nieraz ktoś błądzi, nie wie, jak dojechać - zauważa. Jak dodaje Teresa Maciąg, Poręby są miejscowością rozciągającą się na dużym obszarze. Wieś posiada także bardzo wiele przysiółków. 

- Taki wniosek już był składany bodajże trzy lata wstecz. Więc w tym roku razem z radnym i radą sołecką złożyliśmy wniosek - informuje sołtys Maciąg, dodając, że tabliczki mają stanąć przy drogach powiatowych. - W dany przysiółek strzałki i wskazany numery od, do. Chodzi o to, żeby nie było dużo tych drogowskazów. Żeby nie wchodzić w duże koszty finansowe - podkreśla sołtys Porąb Dymarskich.

Bartosz Posłuszny

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe